Naga MarketsEmmanuel MacronPrezydent Francji Emmanuel Macron wezwał do zwiększenia wykorzystania w Unii Europejskiej technologii takich jak blockchain, by pobudzić przemysł rolny i rozwiązać problemy związane z monitorowaniem żywności.

Podczas inauguracji 56. Międzynarodowych Targów Rolniczych w Paryżu, Macron mówił o potrzebie autentykacji i śledzenia produktów rolnych w związku z rosnącymi obawami konsumentów dotyczącymi takich kwestii, jak niedawny skandal w naszym kraju związany z wołowiną.

“Zróbmy to w Europie, [bądźmy w] awangardzie danych rolniczych, opracowując narzędzia, które będą śledzić każdy produkt od produkcji surowca po pakowanie i przetwarzanie” – mówił Macron.

Blockchain w służbie konsumentom

Prezydent Francji uważa, że innowacje powinny być stosowane w rolnictwie, zapewniając korzyści konsumentom. Macron w swoim przemówieniu nakreśli także wieloetapową strategię.

Według słów przywódcy Francji, europejska polityka rolna będzie się opierać na ochronie rolników i konsumentów przed zmianami klimatycznymi i ryzykiem rynkowym. Znaczenie ma mieć także bardziej ekologiczne rolnictwo oraz wykorzystywanie technologii i innowacji, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów tego sektora.

Zobacz również: Dukascopy Bank wprowadza własną kryptowalutę Dukascoin

Jeśli pojawi się wsparcie ze strony państw członkowskich UE, Emmanuel Macron zaproponuje utworzenie europejskiej grupy zadaniowej, by zapewnić standardy produktom rolnym oraz zwalczać oszustwa w branży spożywczej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here