Naga Marketsflagi korei południowej11 września szefowa regionalnego rządu dystryktu Seocho w Korei Płd. zaproponowała  wdrożenie w nim platformy do głosowania opartej na technologii blockchain. Ta ma pomóc obywatelom w wypowiadaniu się w publicznych sprawach.

  • Seocho to jeden z dystryktów Korei Płd.
  • Jego władze mają wdrożyć u siebie technologię blockchain, która pomoże w rejestrowaniu m.in. głosów w wyborach.

Blockchain wyborczy

Według UpDown Korea Cho Eun-hee, która jest liderką samorządu w jednej z najbogatszych dzielnic Seulu, uważa, że ​​jest to „właściwy czas” na rozpoczęcie korzystania z technologii blockchain, „aby każdy obywatel mógł z łatwością przedstawić swoje opinie”.

Wezwała swój kraj do objęcia większej roli w naszym „szybko zmieniającym się nowoczesnym społeczeństwie”, które powstaje w następstwie pandemii koronawirusa, nazywając ostatnie zdecentralizowane innowacje „czwartą rewolucją przemysłową”.

Gdyby jej propozycja stała się rzeczywistością, byłaby to pierwsza platforma blockchain w kraju, która pozwoliłaby obywatelom decydować o lokalnych sprawach politycznych.

Ulepszanie demokracji

Cho stwierdziła również, że technologia blockchain jest najbardziej „odpowiednia do ulepszania demokracji”.

W przyszłości planujemy urzeczywistnić demokrację bezpośrednią, której każdy może zaufać, poprzez aktywne wprowadzanie technologii blockchain, aby zapobiegać niebezpieczeństwu i fałszerstwom – powiedziała.

Uważa też, że ​​wysiłki jej regionu mogą być „podstawą ogólnokrajowego” przyjęcia blockchaina w kraju i że taka platforma do głosowania mogłaby pozwolić obywatelom na prowadzenie bezpiecznego dyskursu politycznego.

W kwietniu wiceminister strategii i finansów Koo Jun-cheol powiedział zaś, że rynek blockchaina stanowi „złotą szansę” dla kraju. Wezwał również firmy sektora prywatnego w całej Korei Południowej do wykorzystania tego potencjału.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here