Naga Marketsnapis blockchain na tle plastrów mioduRząd indyjskiego stanu Telangana chce opracować platformę do głosowania elektronicznego typu blockchain do użytku na poziomie stanowym i krajowym.

  • Czy Indie zagłosują w przyszłości za pomocą sieci bloków?
  • Władze stanu Telangana mają tego typu plany.

Blockchain do głosowania w Indiach

Południowoindyjski stan Telangana może wkrótce opracować i przetestować elektroniczny system do głosowania oparty na łańcuchu bloków, aby ułatwić swoim obywatelom zdalne głosowanie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przemawiając na seminarium internetowym przeprowadzonym przez Komisję Wyborczą Indii i Agencję E-Governance w Tamil Nadu, główny sekretarz ds. technologii informatycznych Jayesh Ranjan zasugerował, że stan może początkowo eksperymentować z głosowaniem elektronicznym za pomocą technologii blockchain na małą skalę, a później rozszerzyć jej wdrożenie.

W webinarium wzięli również udział członkowie indyjskiej komisji wyborczej, Ministerstwa Elektroniki i IT, indyjskiej platformy MyGov oraz liderzy branży blockchain.

Członkowie webinarium dyskutowali o możliwości wykorzystania technologii blockchain we wdrażaniu platformy do głosowania elektronicznego w poszczególnych stanach Indii – poinformował lokalny serwis informacyjny Deccan Chronicle.

Ranjan powiedział, że rząd stanowy może przekonać mniejsze organy, takie jak stowarzyszenia obywatelskie, rady dzielnic i stowarzyszenia sportowe, do przeprowadzenia wyborów wewnętrznych za pomocą platformy głosowania elektronicznego opartej na blockchainie.

Nowa, lepsza forma demokracji

Ranjan wyraził również nadzieję, że pokazując możliwości tego typu platformy na szczeblu regionalnym, udowodni władzom całego kraju, że warto podążyć w tym kierunku na poziomie całego państwa. Dzięki temu, jego zdaniem, możliwe będzie zbudowanie pewnego dnia skalowalnego rozwiązania do głosowania elektronicznego opartego na technologii blockchain, które będzie używane na szczeblu centralnym

– Powinna istnieć potrzeba dot. [rozwoju] tej konkretnej technologii. Trzeba wykazać, że konkretne braki można rozwiązać za pomocą blockchaina i zdalnego głosowania – powiedział.

Warto dodać, że w Indiach wiele osób ma utrudniony dostęp do komisji wyborczych, więc blockchain rozwiązałby takie problemy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here