Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówMicrosoft, twórca gier Eidos i firma Fabled Lands wspólnie opracowują obecnie cyfrową grę karcianą opartą na technologii blockchain, która nawiązuje do bestselleru z lat 80. 

Według komunikatu prasowego opublikowanego 1 grudnia, nowa cyfrowa gra karciana będzie oparta na bestsellerowej książce z lat 80. zatytułowanej „Droga tygrysa” autorstwa Jamie Thomson i Marka Smitha. Tytuł gry brzmi „Arena śmierci”, a jej gracze będą mogli walczyć ze sobą w bitwach karcianych z elementami z oryginalnej serii gier.

Blockchain w grze

Thomson jest także dyrektorem naczelnym projektu Fabled Lands i postanowił zastosować technologię blockchain, ponieważ uważa, że ​​odpowiada ona temu, co stara się on osiągnąć w swojej produkcji i to w sposób lepszy niż może zagwarantować tradycyjna gra wideo. Powiedział dokładnie:

„Zamierzaliśmy ponownie uruchomić serię w formacie gry komputerowej, ale ta nowa technologia (tj. blockchain) nadała temu tylko większy sens. Wyobraź sobie grę w Magic the Gathering, ale wiedząc, że posiadasz kartę, która naprawdę należy do ciebie. Lub jeśli mówimy, że jest tylko 100 egzemplarzy danego przedmiotu lub rodzaju danej umiejętności, a ty wiesz, że naprawdę jest tylko 100.”

Firma planuje używać tzw. niefunkcjonalnych tokenów (NFT) w blockchainie Vechain w celu zapewnienia własności zasobów w grze. Vechain pozwoli na tworzenie kart i przedmiotów w grze „bez konieczności zajmowania się wszystkimi zagadnieniami kryptograficznymi”, mówi Thomson.

Tokeny w grach zyskują na popularności

Tokenizacja zasobów w grach wydaje się być wzmacniającym się trendem w ostatnim czasie. Jak podał Cointelegraph pod koniec listopada, w grze F1 Delta Time – opartej na licencji znanej na całym świecie serii wyścigowej Formuły 1 – odbywa się np. aukcja samochodów NFT marki F1. Wszystko także jest oparte na technologii blockchain.

Z kolei gra karciana oparta na Ethereum (ETH), Gods Unchained, znacznie wyprzedziła grę CryptoKitties pod względem objętości w sieci, osiągając prawie pół miliona transferów NFT dziennie.

Do tego dochodzi produkcja IOST, która dotyczy rozgrywki w świecie średniowiecznych Chin z tzw. okresu walczących królestw.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here