Naga Marketsczerwony parasol patioWskaźnik wykorzystania technologii blockchain w Chinach nadal robi wrażenie. Media piszą właśnie o tym, że Bank Chin podobno wyemitował aż 20 miliardów juanów (ok. 2,8 miliarda USD) w specjalnych obligacjach opartych na sieci bloków dla małych i mikroprzedsiębiorstw.

Według lokalnego portalu Sina Finance wspomniane fundusze są wykorzystywane teraz do udzielania pożyczek małym i mikro przedsiębiorstwom w kraju w celu wspierania ich dalszego rozwoju na rynku.

Blockchain a Bank Chin

Pod koniec września Bank Chin wyemitował z kolei około 404 miliardów juanów (57,7 miliarda dolarów), które trafiły już do 410 000 małych i mikroprzedsiębiorstw, co stanowi wzrost o 35% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Warto dodać, że dziś rząd Chin przywiązuje coraz większą wagę do gospodarki cyfrowej i nowych technologii. Na początku grudnia Forkast Insights, ramię badawcze azjatyckiej firmy Forkast, dogłębnie i kompleksowo przyjrzało się integracji technologii blockchain w Chinach. W raporcie wskazano, że sieć bloków szybko rozwija się w Państwie Środka i ma mnóstwo „praktycznych przypadków użycia w świecie rzeczywistym, które znacznie wykraczają poza etap eksperymentalny”. Ponadto sieć bloków w swoim przemówieniu poparł sam prezydent kraju.

Bank Chin planuje emisję juana w cyfrowej wersji

Tymczasem Ludowy Bank Chin, bank centralny Chin, pełną parą realizuje swój plan dot. emisji cyfrowego juana. Ma dzięki temu rzucić wyzwanie nie tylko dolarowi amerykańskiemu, ale przede wszystkim Facebookowi z jego Librą. Wiele wskazuje na to, że waluta Państwa Środka pojawi się nawet na rynku wcześniej niż coin giganta z rynku mediów społecznościowych.

Bank centralny mocarstwa planuje bowiem przeprowadzić pierwszy rzeczywisty test dot. cyfrowej waluty jeszcze w tym roku. Ma on zostać zrealizowany na razie na obszarze miasta Shenzhen, ale może obejmować także miasto Suzhou.

Pod czujnym okiem PBoC cztery duże banki i inne duże firmy, takie jak China Telecom, będą podobno testować płatności w walucie cyfrowej w realnej gospodarce. Istotą testów jest sprawdzenie tego, jak cyfrowa waluta zadziała w realnych transakcjach na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here