Naga MarketsShanghai Stock Exchange (SSE) i Insurance Asset Management Association of China (IAMAC) podjęły współpracę w zakresie poprawy ubezpieczeń i systemów emerytalnych z wykorzystaniem technologii blockchain. W międzyczasie największy operator autobusów elektrycznych w Kraju Środka podpisał umowę dotyczącą świadczeń usług finansowych z wykorzystaniem blockchaina.

Blockchain w ubezpieczeniach

Wśród firm ubezpieczeniowych chętnych zbadać wykorzystanie technologii blockchain znalazły się między innymi IAMAC, Changjiang Pension Insurance Company, Tokyo Maritime Sunshine oraz kilka innych. Celem grupy jest “stworzenie nowej, wydajnej, taniej i bezpieczniejszej branży ubezpieczeniowej” dzięki wykorzystaniu technologii blockchain.

“Cyfrowa transformacja ubezpieczeń poprzez platformę blockchainową pozwoli rozwiązać problem wąskiego gardła innowacji w branży. Dzięki wygodnej i wydajnej aplikacji, elastycznemu trybowi wdrażania, monitorowaniu wizualnemu oraz platformie operacyjnej będzie można zaoferować nową jakość usług” – można przeczytać w artykule China Securities Journal.

Szanghajska Giełda Papierów Wartościowych ujawniła plany wykorzystania blockchain w swoich transakcjach na giełdzie, wskazując na rosnący poziom zastosowania technologii rozproszonych rejestrów (DLT) przez większe instytucje.

Blockchain w transporcie

Amerykańska firma technologiczna Seven Stars Cloud Group (SSC) ogłosiła, że ​​zawarła umowę z największym chińskim operatorem autobusów elektrycznych, dla którego będzie świadczyć usługi finansowe z wykorzystaniem technologii blockchain. W komunikacie prasowym notowanej na Nasdaq SSC można przeczytać, że współpraca z National Transportation Capacity Co Ltd (NTS) będzie prowadzona przez trzy lata i opiewać będzie na kwotę 24 mld USD.

Chiny są zainteresowane unowocześnieniem transportu publicznego, rząd planuje zastąpić wszystkie tradycyjne autobusy pojazdami elektrycznymi już w 2021 roku. SSC będzie przede wszystkim zapewniać produkty oparte na finansowaniu dzierżawy majątku trwałego za pośrednictwem swojej sieci, która z kolei zapewni NTS produkty finansowe z zakresu blockchain.

Prezes spółki transportowej – Jihong Huang – powiedział, że plany doprowadzą do “znaczącej transformacji całego rynku papierów dłużnych opartych na kredytach dzierżawnych” dzięki wykorzystaniu blockchain i sztucznej inteligencji (AI). “Rozpoczyna się zmiana zasad w sposobie postrzegania produktów finansowych opartych na aktywach” – dodał Bruno Wu, prezes i dyrektor generalny National Transportation Capacity.

Zainteresowanie chińskich firm technologią blockchain jest coraz wyższe. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Bank of China i spółka finansowa China UnionPay nawiązały współpracę mającą na celu wspólne zbadanie aplikacji technologii blockchain do rozwoju systemu płatności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here