Naga Marketsnapis blockchain na tle plastrów mioduZałożyciel NEO (NEO), Da Hongfei, pojawił się 16 kwietnia na wirtualnej konferencji Blockdown 2020, gdzie mówił o roli technologii blockchain w świecie post-pandemicznym.

  • Twórca NEO jest zdania, że blockchain może uratować idee globalizacji.
  • Podkreśla jednak, że łańcuch bloków musi zostać zreformowany pod paroma względami.

Blockchain uratuje idee globalizacji

Twórca projektu NEO, który jest nazwany „chińskim Ethereum”, zasugerował, że świat jest obecnie świadkiem deglobalizacji. Według Hongfeia łańcuch bloków będzie technologią, która sprawi, że ludzkość z powrotem stanie się globalną społecznością. Wskazał, że jest on jest obojętny ideologicznie.

– Przede wszystkim blockchain jest neutralny ideologicznie. Nie jest wspierany przez kapitalizm, nie jest wspierany przez socjalizm. Jest niezależny od jurysdykcji… Czasami ludzie mówią, że kod jest prawem, myślę, że to mądry sposób na powiedzenie, że sieć bloków oznacza niezależność od jurysdykcji – twierdzi.

Dodał, że narody na całym świecie po pandemii będą walczyć o odbudowanie infrastruktury i linii zaopatrzenia. Jego zdaniem chociaż w nadchodzących miesiącach kraje mogą ulec pokusie nacjonalizmu jako mechanizmu obronnego, sieć bloków mogłaby funkcjonować jako “gospodarz globalnego rynku”.

Blockchain może stać się rynkiem globalnym. Jest globalną bazą danych. Jeśli uda nam się umieścić wszystkie globalne aktywa na blockchain, możemy stworzyć globalny rynek, na którym każdy może handlować z każdym – uważa twórca NEO.

Blockchain jest przyszłością, ale nie teraźniejszością

Czy jednak taka wizja może się ziścić w najbliższych miesiącach? Ekspert uważa, że nie.

Czy dzisiejsza technologia blockchain jest gotowa? Niestety moja odpowiedź brzmi „nie” – podkreśla – Nie sądzę, aby dzisiejszy blockchain mógł sprostać misji utrzymania gospodarki ludzkiej. Musimy poprawić go w trzech aspektach: interoperacyjności, tokenizacji i adopcji.

NEO

NEO powstało w 2014 roku pod nazwą Antshares. Szyld zmieniono w 2017 r. Projekt skoncentrował się na zasobach cyfrowych i „inteligentnych gospodarkach”. NEO działa również jako platforma dla innych projektów blockchain, w szczególności dla Ontology (ONT).

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here