Naga MarketsRahim Blak i Adam Rak
Rahim Blak w rozmowie z Adamem Rakiem o tokenach personalnych i możliwościach stojących za blockchainem

Rahim Blak znany jest przede wszystkim ze swoich szkoleń z zakresu social media, firm edrone czy Click Community, ale również i projektu Sapiency. Ten ostatni zwrócił na siebie uwagę branży kryptowalut, która z zaskoczeniem przyjęła pomysł osobowego aktywa cyfrowego, RahimCoina. Czym są tokeny personalne i jak może wyglądać gospodarka przyszłości? Odpowiedzi między innymi na to pytanie w wywiadzie z Adamem Rakiem z Comparic24.tv udziela sam zainteresowany, Rahim Blak.


Blak: Artyści lubią rewolucje, dlatego zainteresowałem się blockchainem

Rahim Blak to niewątpliwie „człowiek orkiestra”. Z jednej strony jest absolwentem akademii sztuk pięknych, z drugiej od wielu lat rozwija projekty marketingowe w świecie mediów społecznościowych, ostatnio skupiając się na tokenach personalnych oraz projekcie Sapiency, który od lipca jest współtworzony z giełdą kryptowalut Tokeneo.

Jak przyznaje rozmówca Adama Raka, zainteresował się blockchainem, gdyż artyści lubią wszelkiego rodzaju rewolucje, a „blockchain to jedna z największych rewolucji naszych czasów. Jeżeli chodzi natomiast o RahimCoina to nie jest to fascynacja samą technologią, a moja odwieczna fascynacja człowiekiem i wiarą w to, że biznes to ludzie (…). Uważam, że w biznesie ludzie odgrywają najważniejszą rolę i są kluczowym aktywem” – wyjaśnia Blak, twierdząc, że kryptowaluty umożliwiają obecnie realną inwestycję w człowieka. Dzięki tokenizacji człowiek „dzielony jest na kawałki”, w efekcie czego każdy inwestor może mieć swój udział w projekcie o większej wartości.

Idea tokenizacji ludzi jest realizowana poprzez autorski blockchain oraz kryptowalutę Sapiency (wyemitowaną w ilości 100 milionów sztuk). W ramach platformy każdy może wyemitować milion personalnych tokenów, a inne osoby mogą zainwestować w personalną markę z poziomu aplikacji mobilnej. W celu zwiększenia zasięgu projektu, doszło do fuzji Sapiency i giełdy Tokeneo o wartości 250 tysięcy złotych:

„Jak wynika ze szczegółów umowy, Sapiency objęło 6% udziałów w Tokeneo, a Tokeneo 6% udziałów w Sapiency. Oprócz tego w związku z fuzją spółki mają utworzyć wspólną firmę, która zajmie się rozwijaniem platformy ICO pozwalającej na tokenizację projektów. W ramach fuzji Tokeneo ma wypłacić Sapiency sumę 250 tysięcy złotych rozłożoną na dwie transze” – komentował Arkadiusz Jóźwiak z Comparic24.tv na początku sierpnia.

Zobacz również: ICO to jedyna słuszna forma pozyskania kapitału dla kryptowalut, twierdzi Rahim BlakConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here