Naga Marketsnapis blockchain na tle plastrów mioduSophosLabs opublikowało badanie, które ujawniło, że hakerzy używają sieci blockchaina do dzielenia się tajnymi wiadomościami.

  • Blockchain służy przestępcom nie tylko pod kątem kryptowalut?
  • Ponoć hakerzy używają sieci bloków w… komunikacji.

Blockchain w służbie hakerów

Grupa naukowców z SophosLabs twierdzi, że hakerzy zarządzający złośliwym oprogramowaniem do szyfrowania, Glupteba, używają sieci blockchaina bitcoina do tajnej komunikacji.

Według raportu opublikowanego 24 czerwca, cyberprzestępcy wysyłają do siebie zaszyfrowane tajne wiadomości, które wymagają 256-bitowego klucza deszyfrującego AES.
Kanał komunikacji służy hakerom do otrzymywania zaktualizowanych informacji o konfiguracji dot. złośliwego oprogramowania.

Glupteba to tak zwany zombie lub robot programowy, którym można sterować zdalnie. –

Glupteba wykorzystuje fakt, że transakcje bitcoina są rejestrowane w blockchainie bitcoina, który jest publicznym zapisem transakcji dostępnych z wielu źródeł, które są wyjątkowo dostępne z większości miejsc w sieci. Transakcje bitcoinami w rzeczywistości nie muszą dotyczyć pieniędzy – mogą zawierać pole o nazwie RETURN, znane również jako OP_RETURN, które jest w rzeczywistości komentarzem o długości do 80 znaków – tłumaczą eksperci.

Sieć bloków jako komunikator

To nie pierwszy przypadek, w którym sieć blockchaina jest używana do wysyłania wiadomości w sferze kryptograficznej. 25 maja wiadomość podpisana przez 145 portfeli zawierających bitcoiny (BTC) z wielu wczesnych bloków nazwała Craiga Wrighta, który twierdzi, że Satoshi Nakamoto to on, „kłamcą i oszustem”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here