Naga MarketsChiński projekt blockchaina ma obsługiwać stablecoiny już w 2021 r. To zapewne kolejny, ważny krok w emisji cyfrowego juana, jaki jest projektowany przez władze.

  • Blockchain Service Network ma obsługiwać stablecoiny.
  • Możliwe, że to kolejny etap tworzenia środowiska dla cyfrowego juana.

Blockchain Service Network obsłuży każdego stablecoina?

Yifan He, dyrektor generalny Red Date Technology, dużej firmy technologicznej zaangażowanej w rozwój BSN, powiedział Cointelegraph, że projekt wkrótce rozpocznie integrację stablecoinów.

Chiński BSN, pilotowany od 2019 r., jest wspieraną przez państwo inicjatywą, która ma na celu wspieranie średnich firm w tworzeniu i wdrażaniu aplikacji typu blockchain.

Wykonawca wyjaśnił, że stablecoiny będą używane jako płatność za różne usługi w ekosystemie BSN, w tym za zasoby w chmurze. – Tylko stablecoiny mogą sprawić, że będzie to dużo łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze – zauważył dyrektor. – Stablecoiny mają umożliwić natychmiastowe rozliczenie między dostawcami publicznych węzłów miejskich a tak zwanymi portalami BSN – dodał.

Daje wyjaśnił, że “BSN obejmuje wiele rozliczeń między uczestnikami [sieci]. Na przykład dostawcy publicznych węzłów miejskich przydzielają zasoby chmury do BSN, a portale BSN sprzedają zasoby BSN swoim końcowym programistom. Następnie część pieniędzy, które otrzymają portale, zostanie przekazana dostawcom publicznych węzłów miejskich”.

Na obecnym etapie inicjatywy nie jest jeszcze pewne, jakie stablecoiny zostaną włączone do projektu.

Stablecoiny – tak, kryptowaluty – nie

Komentarze dot. BNS pojawiły się wkrótce po tym, jak międzynarodowy oddział BSN oficjalnie ogłosił, że jego usługi nigdy nie będą wiązały się z wykorzystaniem jakichkolwiek kryptowalut. W tweecie z 11 sierpnia BSN stwierdziło wtedy, że inicjatywa nadal „może integrować stablecoiny jako środek płatniczy w BSN”.

BSN dodało, że projekt nie jest platformą blockchain i nigdy nie wyemituje własnej kryptowaluty. „Nie można kupić [tokenu] BSN, tylko usługi BSN” – wyjaśniają chińscy deweloperzy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here