Naga MarketsCapital Hilll, budynek amerykańskiego KongresuAndrew Yang, przedsiębiorca i kandydat na kolejnego prezydenta USA, jest znany ze swojego prokryptowalutowego stanowiska. Teraz publicznie stwierdził, że blockchain powinien stanowić jeden z priorytetów amerykańskich władz.

O Yangu jako kandydacie na prezydenta z obozu Demokratów mówi się od kilku miesięcy. Ponoć ma on poparcie samego Baracka Obamy.

Jego kandydatura powinna cieszyć fanów kryptowalut, bowiem Yang słynie ze swojego wsparcia dla startupów i przychylnej opinii względem cyfrowych walut. Od zeszłego roku przyjmuje także datki w BTC i ETH na swoja kampanię prezydencką.

Bitcoin, głupcze!

W kwietniu Yang napisał list otwarty, w którym nawoływał do stworzenia spójnych regulacji dot. kryptowalut, które obowiązywałyby na terenie USA. Obecne rozwiązanie uznał za “patchworkowe”, mając na myśli to, że każdy stan posiada dziś swoje rozwiązania prawne w tym zakresie. W jego odczuciu to błąd, bowiem osłabia to amerykański rynek cyfrowych walut.

Blockchain

Teraz przemawiając na konferencji Consensus w Nowym Jorku, Yang stwierdził:

„Wierzę, że jest potrzeba, by blockchain stał się ważną częścią naszej przyszłości. Jeśli zamieszkam w Białym Domu, ojej, będziemy się dobrze bawić w kwestii społeczności kryptowalut.”

Konkurencja

Zupełnie inaczej na temat kryptowalut patrzy główna rywalka Yanga. Senator Elizabeth Warren – bo o niej mowa – jest zadeklarowaną przeciwniczką bitcoina i ICO.

Blockchain i cyfrowe waluty mają jednak zwolennika także w osobie Johna McAfee’ego, kontrowersyjnego milionera, który także chce wystartować w wyścigu do Białego Domu. O jego wierze w BTC nie musimy was przekonywać (w końcu kto z was wierzy dziś, że 1 BTC będzie kosztował za trochę ponad rok 1 milion dolarów?). Problem polega na tym, że McAfee nie ma realnych szans na wygraną. O czym zresztą sam mówi i przyznaje, że chce tylko promować bitcoina w czasie swojej kampanii.

Dlaczego jednak realnie nie ma szans? Po pierwsze nie ma zaplecza politycznego, a ponadto… ma problemy z prawem. Jest dziś ścigany przez skarbówkę za niepłacenie podatków.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here