Naga MarketsBlockchain swoim zasięgiem daleko wykracza poza świat kryptowalut. Technologia rozporoszonego rejestru znajduje zastosowanie m.in. na rynkach kapitałowych umożliwiając firmom pozyskiwanie kapitału na rozwój działalności.  Spółka Value stała się liderem w Europie Środkowo Wschodniej w zakresie organizacji STO – finansowania poprzez emisję tokenów typu security, które coraz częściej zastępuje dotychczasowy model – ICO. Spółka sama dała przykład jak wykorzystać blockchain do sfinansowania swojej działalności – w drodze STO  udało jej się pozyskać aż 1,6 mln euro , w całości są to środki od inwestorów prywatnych.


Value DEX – zdecentralizowany handel z zastosowaniem smart kontraktów

Gościem Adama Raka na antenie Comparic.TV24 był Sławomir Żarczyński – twórca i pomysłodawca Value, który opowiadał m.in. o tym, co wyróżnia giełdę Value DEX od konkurencji –  jest nim przede wszystkim zastosowanie smart kontraktów do handlu, przez co ponad 90% operacji jest zautomatyzowana. Dzięki temu cały proces odbywa się automatycznie bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, co pozwala także znacznie obniżyć koszty transakcji, gdyż wyeliminowany zostaje pośrednik, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych giełdach scentralizowanych.

Żarczyński zwraca uwagę, iż w przypadku Value mamy do czynienia z całym ekosystemem, przez co emitenci mogą liczyć na kompleksowy proces tokenizacji, w tym obrót aktywami na rynku wtórnym. Ponadto, co jest niezwykle istotne, użytkownicy mają zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa.

„Każdy użytkownik ma swój prywatny portfel Ethereum i de facto tylko ten portfel podpina pod nasz smart kontrakt. Więc wyłącznym i jedynym właścicielem depozytu – środków, jest użytkownik portfela i właściciel klucza prywatnego do niego. […] W momencie, gdy dodamy jeszcze możliwość dodawania zewnętrznych portfeli, no to tutaj tak naprawdę bezpieczeństwo tego portfela użytkownika podpinanego pod giełdą jest najwyższym możliwym bezpieczeństwem i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jakie dzisiaj jest dostępne.”

Więcej na temat giełdy Value DEX, przeprowadzonego z dużym sukcesem finansowania w drodze STO oraz tego, co firma Value ma do zaoferowania swoim użytkownikom można dowiedzieć się oglądając całość wywiadu.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here