Naga Marketsblockchain technologyPodczas Fintech Ideas Festival dyrektor generalny Wells Fargo, Tim Sloan i dyrektor generalny Mastercard, Ajaypal Banga, jednomyślnie się zgodzili, że potencjał technologii rozproszonej księgi głównej (DLT) jest ogromny. Zauważają jednak, że jeszcze nie został na tyle rozwinięty, aby jego wdrożenie było opłacalne i na razie nie ma jeszcze praktycznych przykładów jego zastosowania w biznesie.


Blockchain: Potencjał jest, ale brak rentownego modelu biznesowego

Dyrektor naczelny Wells Fargo podkreślił, że technologia blockchain rozwija się bardzo powoli. Sloan uważa, że potencjał DLT będzie rósł wraz z upływem czasu.

Jeśli cofnąć zegar o kilka lat, blockchain powinien zrewolucjonizować świat, a tak się do tej pory nie stało – powiedział Sloan.

Z kolei dyrektor Mastercard oświadczył, że technologia blockchain posiada „interesujące możliwości” i ignorowanie jej byłoby złym pomysłem. W szczególności Banga przedstawił potencjał technologii jako poprawy wydajności łańcuchów dostaw i rozwiązania problemów związanych z podrabianymi towarami. Zauważył jednak również, że model biznesowy zawierający technologię blockchain nie został jeszcze przez nikogo opracowany.

Zarówno Mastercard, jak i Wells Fargo aktywnie badają zalety technologii blockchain, a Mastercard zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem liczby złożonych patentów blockchain (m.in. system, który pozwoliłby na uruchomienie różnego rodzaju blockchainów. W tym tych uniwersalnych, obsługujących wiele kryptowalut.).

Miesiąc po tym jak firma Wells Fargo uniemożliwiła swoim klientom kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowach, znalazła się liście Forbesa wśród 50 największych firm badających blockchain.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here