Naga MarketsScott Stornetta blockchainScott Stornetta wygłosił w sobotę, 30 maja 2020 r., prezentację, której kuratorem jest Rządowe Stowarzyszenie Blockchain ZEA. Dotyczyła ona genezy blockchaina. Do tego rzy artykuły Stornetta i Stuarta Habera były częścią białej księgi bitcoina Satoshi’ego Nakamoto z 2009 roku. Stąd spekulacje, że Scott Stornetta to Satoshi Nakomoto.

  • Społeczność kryptowalut nadal poszukuje twórcy BTC.
  • Scott Stornetta to nowy typ na Satoshi’ego.

Scott Stornetta to Nakamoto?

Pod koniec lat 80. Stornetta dołączył do legendarnych laboratoriów Bell. Pracował też w Xerox.

Co ważne, interesował się problem niezmienności zapisów cyfrowych. Ponoć stało się to jego obsesją. Dlatego też laboratoria Xerox i Bell były dla niego idealnym miejscem pracy, bowiem zachęcały do ​​pracy nad tego typu projektami. “Możesz pracować nad wszystkim, o ile podałeś powód i problem, jaki chcesz rozwiązać” – brzmiała idea firm. Żaden menedżer nie kierował pracą ekspertów. Panowała otwartość na nowe rozwiązania.

W Bell Labs Stornetta spotkała Habera, kryptografa. Przekonał go, że niezmienność zapisów cyfrowych jest realnym problemem, nad którym warto pracować. Zaczęli więc badać różne kwestie dot. np. ​​certyfikatów cyfrowych i kwestie hashy. Pragnęli znaleźć rozwiązanie dla swojego problemy, którzy wykorzystałby właśnie hashe. Haber zasugerował, aby zaczęli pisać artykuł dotyczący ich wizji, ale na razie bez podawania konkretnego rozwiązania.

Blockchain powstał wcześniej, niż myślimy?

Dziś można zauważyć, że pierwsze rozwiązanie problemu stworzenia “niezmiennego i niepodważalnego, powiązanego znacznika czasu szeregu dokumentów cyfrowych, które można nazwać blockchainem”, jest już w pracy Stornetty i Habera. Co ważne, obaj opisali to około dwadzieścia lat przed powstaniem bitcoina. To ten artykuł wykorzystał Satoshi Nakomoto, w czasie opisu idei BTC.

Oczywiście to wszystko nie świadczy bezwzględnie o to, że Stornetta do Nakamoto. Mimo wszystko jest on kolejnym, zapomnianym bohaterem w historii o BTC, o którym nie mówi się dostatecznie często.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here