Naga Marketsblockchain technologyDwóch działaczy z Asia Pacific Conservative Union(APCU) uruchomiło Liberty Ecosystem, sieć opartą na blockchainie, zaprojektowaną w celu walki z autorytaryzmami.

Założycielami projektu są przewodniczący APCU, Jikido “Jay” Aeba, a także CEO i współzałożyciel organizacji, Yasu Kikuta. Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym główną ideą jest stworzenie “zdecentralizowanej federacji lokalnych organizacji (…) dążących do zwalczania wzrostu autorytaryzmu w regionie Azji i Pacyfiku oraz na całym świecie”.

Autorytaryzm – realny problem?

Twórcy projektu uważają, że takie jak państwa, jak np. Chiny, inwestują w różne, zagraniczne projekty infrastrukturalne, które mają pomóc im w ingerowaniu w suwerenność polityczną innych krajów i docelowo w przejmowaniu nad nimi kontroli. Takie działania zaczęły już powodować eksport modelu autorytarnego rządu do innych krajów, takich jak Sri Lanka, Indonezja i Japonia.

W komunikacie prasowym wyjaśniono też, że nowy projekt oparty na blockchainie wykorzystuje tzw. “Liberty Token”, który z kolei ma na celu stworzenia społeczności i infrastruktury finansowej. Ma to wzmocnić lokalne organizacje zwalczające autorytaryzm. Inicjatywa nawiązała także współpracę z ekosystemem ekonomicznym Wowoo.

Bitcoin a społeczeństwo

Od dawna sugeruje się, że działania na rzecz praw człowieka i kwestii charytatywnych są jednymi z najlepszych, możliwych przypadków użycia bitcoina. Kryptowaluty na rzecz ofiar kataklizmu zbierała już platforma Binance. Na potrzeby domów dziecka podobne działania prowadziła polska giełda BitBay oraz Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. Inna krajowa giełda, Bitmarket.pl, włączyła się w 2018 r. w akcję Szlachetnej Paczki.

Sama sieć bloków może być  wspaniałym narzędziem do walki z totalitaryzmami, ponieważ wprowadza większą transparentność i utrudnia cenzurę. Problem zaś istnieje i dotyka już nawet samego rdzenia polityki, czyli procesu wyborczego. Amerykańskie służby obawiały się – jak dziś wiemy – ingerencji Rosji w procedurę ostatnich wyborów prezydenckich. Takie kwestie mogą osłabić zaufanie wyborców do demokracji.

Mimo to, irlandzki informator i były współpracownik służb USA, Edward Snowden, wyraził obawy o długoterminowe perspektywy bitcoina, mówiąc, że publiczny blockchain kryptowaluty uczynił go podatnym na nadużycia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here