Naga MarketsSteve Chiavarone, wiceprezes ds. finansowych w Federated Investors – firmie usług finansowych zarządzającej aktywami o wartości 392,2 mld USD – w wywiadzie dla CNBC przedstawił swój komentarz na temat technologii blockchain jako “siły napędowej wzrostu gospodarczego”. Zwrócił on uwagę na potencjał automatyzacji i zwiększenia efektywności ofert jakie daje blockchain.


“Kiedy myślisz o tym z perspektywy przedsiębiorstwa, ma ono zdolność do zastąpienia pojednania, które jest kosztowne i wymaga zaplecza biurowego oraz czasu i papierkowej pracy związanej z weryfikacją […], pozwoli na zmniejszenie kosztów i przyniesienie oszczędności”.

Chiavarone umieścił blockchain w pierwszej piątce “kluczowych technologii”, które będą “napędzać kolejną rewolucję przemysłową”, wraz z automatyką, robotyką, sztuczną inteligencją i internetem rzeczy (IoT).

Zapytany o to, jak inwestorzy mogą wykorzystać potencjał blockchain, Chiavarone wskazuje na takie firmy jak Nvidia i Intel, które “umożliwiają weryfikację bloków”, oczywiście odnosząc się do produkcji chipów komputerowych stosowanych w górnictwie. Zauważa również, jak duże banki, takie jak Bank of America, zaczęły interesować się blockchainem i “inwestują dużo”. Ponadto stwierdził, że “każda firma z łańcuchem dostaw może z tego skorzystać”.

United States Congress: Blockchain może być rozwiązaniem wielu naszych problemów

Warto również przypomnieć, że już w ubiegłym tygodniu dwa podkomitety Parlamentu Stanów Zjednoczonych spotkały się w celu omówienia potencjalnych korzyści wdrożenia technologii blockchain do zarządzania łańcuchem dostaw. W trakcie przesłuchania stwierdzono, że pomimo obecnego braku ogólnosektorowych norm i standardów branżowych, technologia ta ma wiele różnych zastosowań od ceł i ochrony granic USA po bezpieczeństwo cybernetyczne. Więcej na ten temat pisałem już w osobnym artykule.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmbra – najmocniejszy początek roku w historii spółki
Następny artykułRaport COT: Pozycje dużych graczy na USDCAD i SILVER
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here