Naga Markets

Blockchain giełdy Binance – BNB Smart Chain – w dniu 12 października przeszedł udany hard fork sieci. Aktualizacja miała miejsce na wysokości bloku 22 107 423 i jej celem było zwiększenie bezpieczeństwa, by złagodzić infrastrukturę pomostów między Beacon Chain a Smart Chain.

BNB Chain wzmacnia swoje zabezpieczenia

W zeszłym tygodniu Smart Chain BNB został wykorzystany przez hackera do wybicia ilości 2 mln tokenów BNB, z czego część udało się wyprowadzić do innych sieci. Po zauważeniu problemu, deweloperzy wezwali walidatorów sieci o jej zatrzymania. W międzyczasie napastnik wykorzystując fałszywe dowody bezpieczeństwa użył cross-chaina BNB, by uciec.

We wtorek, 12 października, poinformowano o zaplanowanej aktualizacji, która miała na celu pozbyć się luki w zabezpieczeniach protokołu.

Giełda dodatkowo przekazała na swoim Twitterze, że chwilowo wstrzymuje wpłaty i wypłaty:

Binance tymczasowo zawiesiło wpłaty i wypłaty dla sieci BNB Smart Chain (BEP20), aby wesprzeć aktualizację sieci [i] hard fork

O godzinie 5:16 rano (czasu wschodniego) w środę giełda oświadczyła, że Smart Chain BNB wznowił swoją działalność po aktualizacji:

Kurs tokena BNB w momencie pisania artykułu wynosi 266,84 USD. Jest to mniej o 1,69% niż wczoraj, a w skali 7 dni token traci aż 9,38% na wartości. Natywny token giełdy Binance – BNB – stanowi piątą kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej, która wynosi 43 050 703 656 dolarów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPKO BP nisko na tle historycznym
Następny artykułDołącz do nas na ABC Inwestowania! Zapraszamy online i na ulicę Książęcą
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here