Naga MarketsblockchainDuża firma doradztwa finansowego McKinsey & Company uważa, że ​​istnieje niewiele dowodów na praktyczne zastosowanie technologii blockchain. Artykuł na ten temat opublikowano na stronie firmy 4 stycznia. 


Firma McKinsey istnieje od 1926 r., a na całym świecie zatrudnia dziś 27 000 pracowników.

Blockchain nie działa?

Artykuł został napisany przez trzech partnerów McKinsey. Trio ekspertów uważa, że sieć bloków zawiodła:

Blockchain nie stał się jeszcze lepszym graczem [na rynku], jak się spodziewano […] biorąc pod uwagę ilość [zainwestowanych] pieniędzy i czasu, […] niewiele osiągnięto”. 

Dlaczego tak się dzieje? Blockchain jest obecnie na na “niemowlęcym” etapie rozwoju i jest “niestabilny, drogi i złożony”. Teza ta jest oparta na schemacie życia technologii, który można podzielić na cztery etapy: pionierski, wzrostu, dojrzałości i spadku. Podczas pionierskiego etapu technologia znajduje się w punkcie wyjścia, zaś podczas drugiego produkt powinien wystartować i osiągnąć sukces na rynku. Problem polega jednak na tym, że w przypadku blockchaina to ostatnie nie następuje.

Partnerzy McKinsey sugerują, że technologia sieci bloków ma na razie zastosowanie raczej w niszowych kwestiach czy modernizacji. Jak napisano w artykule: “przynosi korzyści tam, gdzie przesuwa własność z korporacji na konsumentów.”

…a może jednak działa?

Zdanie partnerów McKinsey jest odosobnione. Niedawno amerykański “Time” napisał o potencjale Bitcoina (BTC) jako “odpornym na cenzurę medium wymiany”. Jednocześnie zmarły w połowie grudnia Tim May, współzałożyciel ruchu cypherpunk oraz autor “The Crypto Anarchist Manifesto”, przed śmiercią oświadczył, że jego zdaniem twórca BTC Satoshi Nakamoto “chciałby” zobaczyć obecny stan rynku kryptowalut i blockchaina.

Także na naszych łamach cyklicznie możecie przeczytać o praktycznych zastosowaniach sieci bloków. Tajlandia i Szwajcaria mają głosować za pomocą blockchaina w lokalnych wyborach. Nowa technologia ma wspomóc urząd skarbowy w Chile.

Z drugiej strony, giełdy w Szanghaju i Shenzhen przeprowadziły badanie wśród spółek zajmujących się działalnością związaną z technologią rozproszonej księgi rachunkowej (DLT). Spośród badanych firm niecała połowa była w stanie wykazać praktyczne zastosowanie dla technologii blockchain.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here