Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówNiedawny raport Instytutu Badawczego w Busan – “mieście blockchaina” – ujawnił osobliwy trend: 62 proc. firm w tym regionie w Korei Południowej z piaskownicy blockchaina najwyraźniej nic nie wie o tej technologii.

  • Ciekawe dane płyną z Korei Płd.
  • Większość firm z “miasta blockchaina” nie wie, czym jest blockchain.

Blockchain? A co to?

Od zeszłego roku Busan jest uważane przez południowokoreański rząd federalny za strefę „wolną od regulacji” dla firm z rynku technologii łańcucha bloków. Miasto podjęło wiele projektów, które mają miejsce w przestrzeni blockchaina, w tym plany dotyczące wirtualnej elektrowni opartej na nowej technologii, a nawet emisje własnej miejskiej kryptowaluty.

Tym bardziej dziwią wyniki „Raportu o aktywacji wolnej strefy regulacyjnej blockchaina w Busan”. Dokładnie 91 proc. ze 100 ankietowanych firm z różnych branż stwierdziło, że nie planuje u siebie adopcji technologii blockchain.

W oddzielnym badaniu 26 firm związanych z blockchainem narzekało na przeszkody regulacyjne, z którymi się borykają.

Co więcej, 19 proc. firm z rynku blockchaina stwierdziło również, że czuje się osamotnione w zakresie rozwoju, twierdząc, że to efekt braku wsparcia ze strony rządu. Podczas gdy 15,4 proc. wyraziło obawy dotyczące braku technologii i zasobów ludzkich do rozwoju technologii.

62 proc. firm w tym regionie nic nie wie o samej technologii.

Przyszłość

Patrząc w przyszłość, w raporcie wskazano kilka wskazówek dla rządu, aby lepiej wspierać firmy z przestrzeni blockchaina w mieście:

„Jeśli chodzi o rynek, różne powiązane firmy muszą być przyciągane i agregowane. Konieczne jest wsparcie marketingowe w poszukiwaniu wymagających firm, pielęgnowaniu profesjonalnej siły roboczej i rozwoju technologii”.

Ponadto stwierdzono, że obecne wdrożenia blockchaina są głównie ograniczone do sektorów usług i zasugerowano, że technologia powinna zostać zastosowana w miejskich sektorach produkcyjnych i przemysłowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here