Naga MarketsUpwork – globalny serwis dla freelancerów – opublikował raport dotyczący umiejętności wykorzystywanych w pracy zarobkowej. Okazało się, że w drugim kwartale roku najszybciej rozwijaną umiejętnością pośród wolnych strzelców była znajomość technologii blockchain. To już drugi kwartał z rzędu, gdy znalazła się one na szczycie w publikowanym badaniu.

Olbrzymi wzrost popularności blockchain

Raport został opracowany na bazie freelancerów z USA. Od ubiegłego roku umiejętności związane z blockchainem odnotowują czterocyfrowy wzrost. “Popularność technologii blockchain wśród freelancerów powiększyła się dwudziestokrotnie w ciągu ostatniego roku, a w drugim kwartale ponad 3500% wzrostu r/r” – możemy przeczytać w raporcie.

Umiejętności związane z blockchainem popularne są wśród rozproszonych inżynierów systemowych i programistów w różnych językach i strukturach, takich jak Solidity (język programowania zorientowany na kontrakty smart Ethereum) i Node.js.

Poszukiwani są również programiści posługujący się C ++ (język używany w kodowaniu najczęściej używanego klienta Bitcoin). Inne typowe zadania w tym sektorze to menedżerowie społeczności Telegram i osoby piszące white papers.

Bycza prognoza

Indeks umiejętności Upwork został wydany w czasie, gdy sektor blockchain przeżywa szybki wzrost. Jak pisaliśmy niedawno, KPMG opublikowało raport, który wskazywał, że zainteresowanie inwestorów startupami blockchainowymi znacznie wzrosło w porównaniu do ubiegłego roku. Badanie wyróżniło Stany Zjednoczone jako dynamiczny sektor blockchain z inwestorami interesującymi się startupami wykorzystującymi technologię rejestrów rozproszonych.

Wszechstronne zastosowanie blockchaina wykracza poza usługi finansowe i inne systemy przechowywania i zarządzania danymi. “Możliwości Blockchain rozciągają się od prowadzenia dokumentacji i rejestracji transakcji po zarządzanie dokumentacją i łańcuchem dostaw. Chociaż do tej pory analizowano ją głównie z punktu widzenia bankowości i ubezpieczeń, w rzeczywistości jej możliwości są ogromne i mogą usprawnić procesy dla dowolnej liczby amerykańskich i globalnych przedsiębiorstw.” – wskazuje raport KPMG.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here