Naga MarketsNowy raport Forrester Research stwierdza, że ​​niektóre firmy rezygnują z używania terminu blockchain, ponieważ uważają, że jest on zbyt “rozdmuchany”. Takie informacje podał magazyn biznesowy Fortune 6 listopada.


W raporcie zatytułowanym “Prognozy 2019: Distributed Ledger Technology” analitycy rzekomo uznali, że firmy przestały używać słowa “blockchain”, a w to miejsce korzystają ze sformułowania “technologia rozproszonej księgi rachunkowej” (DLT).

Blockchain źle się kojarzy?

Analitycy stwierdzili też, że dla niektórych już sama wzmianka o technologii sieci bloków może również wzbudzać złe skojarzenia. Ponoć słowo posiada negatywne konotacje, łączy się z “dzikim zachodem” rynku bitcoina i kryptowalut.

Raport zawiera także pewne prognozy dotyczące blockchaina, sugerując, że teraz nastąpi spowolnienie jego przyjęcia i adopcji. Czeka nas ponoć tzw. “zima blockchaina”. Dokument zauważa, że podczas gdy technologia robi postępy, wciąż jest to “ostrożny postęp”:

“Po stronie narzędzi i usług będziemy świadkami stabilnego, ale ostrożnego postępu. “Ostrożnego”, ponieważ DLT nie okazało się znaczącym, niezawodnym źródłem przychodów dla oprogramowania i dostawców usług, a w 2019 r. nie będzie niczym innym.”

Gra zespołowa

Marsha Bennett, analityk Forrester i współautorka raportu, zauważyła, że ​​blockchain wymaga określonego poziomu współpracy, który nie jest wymagany w przypadku innych technologii:

“Istnieją paralele z Internetem, ale to, co różni [obie technologie], to to, że w Internecie jedna firma, taka jak Amazon czy eBay, może chcieć coś zrobić i wdrożyć wielką zmianę. Blockchain jest inny, ponieważ jeśli jedna firma powie “coś zrobię”, to nie ma znaczenia. To gra ekosystemu.

Naukowcy przewidują również, że w niedalekiej przyszłości nowa technologia będzie przede wszystkim wykorzystywana do tokenizacji różnych zasobów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nowa nazwa, nowa cena akcji

Różne firmy w odmienny sposób podeszły do sieci bloków. Część rzeczywiście zarobiła na “modzie” na blockchaina. Inne zaczęły organizować własne ICO, część po prostu… dodała tylko słowo “blockchain” do swojej nazwy. Jednym z przykładów tego ostatniego jest firma produkująca napoje – Long Blockchain Corp. Zmiana szyldu spowodowała tu… wzrost cen akcji spółki o 500 procent!

W styczniu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zasugerowała, że ​​firmy amerykańskie, które zmodyfikują nazwę, dodając słowo “blockchain”, mogą być skontrolowane ze strony organów nadzoru.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here