Naga Markets

Bitcoin nie jest tak ważny, jak postęp technologiczny, który wdrożenie technologii blockchain i innych nowych narzędzi opartych na zdecentralizowanych  księgach może wnieść do tradycyjnego świata finansów, uważa David Solomon, CEO Goldman Sachs. Dyrektor generalny jednej z wiodących instytucji bankowych na świecie stwierdził ponadto, że nie posiada osobiście bitcoina ani ethereum. Kurs BTC/USD spada w środę poniżej 50 000 USD, a ETH/USD oscyluje tuż pod poziomem 4300 USD.

  • David Solomon wyjaśnił, że dla niego bitcoin jest mniej ważny niż technologia, która za nim stoi
  • Prawdziwa wartość bitcoina leży w technologii blockchain, która go napędza i to jak może wpłynąć na przyszłość świata finansów
  • Wpływ nowych technologii, które przyniósł ze sobą bitcoin i inne kryptowaluty, był kluczem do modernizacji obecnych platform bankowych
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Prezes Goldman Sachs o bitcoinie (BTC)

David Solomon, dyrektor generalny jednego z największych banków na świecie, Goldman Sachs, wyjaśnił, że dla niego bitcoin jest mniej ważny niż technologia, która za nim stoi. Dyrektor generalny wydał swe oświadczenie we wtorek w wywiadzie dla CNBC Squawkbox. Pytany o swoje poglądy na temat rynku krypto, Solomon odpowiedział:Mój pogląd na bitcoina jest taki, że tak naprawdę nie wiem. Dla mnie to nie jest do końca ważne aktywo.

Ponadto stwierdził, że prawdziwa wartość bitcoina leży w technologii blockchain, która go napędza i to jak może wpłynąć na przyszłość świata finansów. Solomon stwierdził, że jest „wielkim zwolennikiem” usprawnień, które niesie ta technologia i że Goldman Sachs również próbuje uczestniczyć w tej rewolucji.

Salomon: Bitcoin nie jest niezbędny z punktu widzenia branży bankowej

Solomon podkreślił również, że jego zdaniem bitcoin nie jest niezbędny z punktu widzenia branży bankowej, a to właśnie wpływ nowych technologii, które przyniósł ze sobą bitcoin i inne kryptowaluty, był kluczem do modernizacji obecnych platform bankowych. Salomon zauważył:

Myślę, że bitcoin tak naprawdę nie jest kluczową rzeczą. Kluczowe jest to, w jaki sposób blockchain lub inne technologie, które nie są jeszcze do końca rozwinięte, mogą przyspieszyć tempo cyfryzacji sposobu świadczenia usług finansowych.

Stwierdził jednak, że jako aktywo spekulacyjne ważne jest, aby Goldman Sachs oferował bitcoina swoim klientom.

W zeszłym roku bitcoin (BTC) został uznany za ważne aktywo przez kilka dużych instytucji bankowych, w tym JPMorgan, który w przeszłości kilkakrotnie krytykował prawdziwą użyteczność bitcoina. Bank zaczął oferować swoim klientom dostęp do inwestycji w kryptowaluty na początku tego roku.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułKurs GBP/USD wciąż traci. Nowe restrykcje nie służą funtowi
Następny artykułNotowania złota pozostają zmienne. Rynek czeka na decyję FED
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here