Naga MarketsJacek Figuła z Billon Group był rozmówcą Cezarego Andrzejczyka podczas Impact Fintech w Katowicach

Po przełomie wywołanym przez Internet na przełomie stuleci, technologia blockchain ma stać się kolejną rewolucją świata IT oraz wielu innych branż współczesnej gospodarski, uważa Jacek Figuła reprezentujący Billon Group. Jego zdaniem transparentność oraz automatyzacja systemów łańcucha bloków pozwala na budowę zaufania wokół związanych z nim projektów pod szyldem decentralizacji i niezależności od centralnej jednostki.


Blockchain pozwoli usprawnić procesy firmowe wykluczając przy tym nadrzędnych administratorów

Zdaniem Figuły, blockchain stanie się nowym IT i jednocześnie rewolucją świata informatycznego oraz wielu innych dzień gospodarki dzięki decentralizacji oraz transparentności systemów zarządzania procesami w firmie. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, blockchain nie wymaga zastosowania centralnego administratora, przez co bazujące na nim usługi i produkty mogą budzić większe zaufanie oraz oferować większą dozę bezpieczeństwa.

Jeżeli mamy jakikolwiek proces biznesowy, który chcemy cyfryzować, to będzie on zależny od administratora, który jest gwarantem braku podatności na ewentualne oszustwo lub atak. Natomiast w blockchainie miejsce ma samokontrola, a każdy uczestnik systemu jest niejako policjantem pilnującym pozostałych uczestników systemu” – wyjaśnia przedstawiciel Billon Group.

Zobacz również: Mikropłatności z Polski oparte na blockchainie od Billon Group

W związku z możliwością redukcji kosztów, przyspieszenia operacji oraz zwiększenia bezpieczeństwa, sektor finansowy jest jednym z pierwszych, który przygląda się praktycznym możliwościom zastosowania technologii blockchain. Cyfrowe ujęcie wartości całkowicie może zmienić bowiem podejście do dotychczasowych usług bankowych oraz finansowych:

„Cyfrowa wartość sprawia, że przechowuję dane dobro osobiście, a nie jak do tej pory w depozycie bankowym. W związku z tym instytucje finansowe jako pierwsze zainteresowały się łańcuchem bloków bojąc się niejako wykluczenia – w tradycyjnym systemie były bowiem pośrednikiem i administratorem systemu, tutaj natomiast ich obecność może okazać się niepotrzebna” – tłumaczy rozmówca redaktora Comparic24.tv.

Jaką rolę pełni technologia blockchain w dobie cyfryzacji w Polsce i na świecie? Na ten temat Cezary Andrzejczyk z Comparic24.tv rozmawiał z Jackiem Figułą, szefem sprzedaży Billon Group. Zapis całej rozmowy dostępny jest poniżej:

Billon Group Ltd. od 2015 r. rozwija i udoskonala technologię wprowadzającą blockchain do powszechnego użytku. Opracowana architektura zmienia rozproszony rejestr w podstawę masowych płatności z użyciem regulowanych walut, cyfrowych relacji z użytkownikami oraz procesów biznesowych. Technologia Billon ma wszystkie najlepsze cechy blockchaina i DLT, a jednocześnie eliminuje niedogodności korzystania z kryptowalut. Została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu w biznesie i jest w pełni zgodna z regulacjami dotyczącymi zarządzania pieniędzmi i danymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here