Naga MarketsblockchainJak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez stowarzyszenie branżowe Global Blockchain Business Council (GBBC), aż 40 procent inwestorów instytucjonalnych uważa, że technologia blockchain może być najważniejszą innowacją od czasu powstania internetu.


Opinie 71 inwestorów instytucjonalnych, których GBBC zapytało o ich stosunek do technologii blockchain, zostały przedstaawione na odbywającym się od kilku dni 49. Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w szwajcarskim Davos. World Economic Forum to organizowana od 1971 roku konferencja, w której udział biorą m.in. przywódcy polityczni (prezydenci i premierzy), prezesi największych i najbardziej wpływowych korporacji, ekonomiści i intelektualiści.

Ustalenia GBBC ujawniły, że 40 procent ankietowanych inwestorów instytucjonalnych uważa, że blockchain “może być najbardziej transformacyjną technologią od czasu Internetu”.

Ponadto, prawie jedna trzecia inwestorów, z którymi przeprowadzono wywiady przyznała, że spodziewają się, iż w ciągu najbliższych pięciu lat firmy będą musiały zatrudnić w swoich zarządach dyrektora ds. technologii blockchain. 38 procent respondentów uważa również, że firmy musiałyby w tym czasie ujawnić inwestorom swoje podejście do tej technologii.

“Nie ma wątpliwości co do potencjalnego wpływu, jaki może mieć technologia blockchain na większość sektorów i kluczowych obszarów życia codziennego” – skomentowała prezes GBBC, Sandra Ro. “Coraz częściej wygrywać będą te organizacje, które mają jasną i kompleksową strategię dla blockchain oraz te, które są zaangażowane we wdrażanie i wykorzystywanie tej technologii do przekształcania swoich organizacji” – dodała.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKuroda: Firmy Fintech mogą zakłócić porządek systemu międzybankowego
Następny artykułKomentarz giełdowy – Kruchy optymizm?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here