Naga Marketsblockchain mobile smartphoneCEO Blackstone, Steve Schwarzman, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, przyznał, że lubi technologię blockchain, ale uważa, że ​​zastosowanie jej do emisji pieniędzy jest… dziwne.

„Ktoś musi kontrolować waluty” – twierdzi biznesmen. W wywiadzie dla Fortune 17 września Schwarzman wyraził swoją negatywną postawę wobec bitcoina (BTC), wyjaśniając, że emitowanie pieniędzy za pomocą technologii blockchain jest „dość dziwne”. On sam jednak nie interesuje się kryptowalutami, ponieważ trudno zrozumieć ich idee i działanie.

72-letni miliarder zaatakował bitcoina za jego zdecentralizowaną formę i powiedział, że „wychował się w świecie, w którym ktoś musiał kontrolować waluty”.

Bitcoin to zachęta dla przestępców

Schwarzman opowiada się za centralizacją, argumentując, że globalne jurysdykcje muszą kontrolować waluty z jakiegoś powodu. Według biznesmena rządy muszą „upewnić się, że gospodarka jest jak najlepiej odizolowana od ekscesów”. Kolejnym aspektem jest ich odpowiedzialność za ograniczenie rozprzestrzeniania się brudnych pieniędzy.

Bitcoin to ponoć tylko zachęta do popełniania przestępstw. Schwarzman powiedział:

„Mogę być ograniczony swoim myśleniem, ale to jest problem. Jeśli uda im się rozwiązać ten problem, a także problem kontroli podaży pieniądza, może być OK.”

Blockchain jest dobrym pomysłem

Schwarzman, którego szacunkowa wartość netto wynosi 17,7 miliarda dolarów, wyraził jednak poparcie dla technologii blockchain, dodając:

„Technologia blockchain jest bardzo dobrym pomysłem i ostatecznie zostanie przyjęta, ponieważ jest dobrą technologią. Zastosowanie tego do tworzenia pieniędzy jest, jak na mój gust, dość dziwne.”

Podczas gdy Schwarzman uważa, że bitcoin i cały rynek kryptowalut jest “dziwny”, Anthony Pompliano, założyciel firmy inwestycyjnej Morgan Creek Digital Assets, podziela inną perspektywę. On z kolei uważa, że:

„Szalone [w pozytywnym znaczeniu] jest, że luźno koordynowana grupa ochotników na całym świecie zbudowała kolejną, globalną walutę rezerwową.”

Tymczasem amerykański inwestor z rynku kapitału podwyższonego ryzyka, Tim Draper, ostatnio wskazał na złożoność wykorzystania bitcoina jako główną przeszkodę w jego masowej adopcji. Dodał jednak, że BTC pozostanie mocną walutą w perspektywie długoterminowej, ponieważ waluty fiducjackie podlegają wpływom politycznym i stałej dewaluacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here