Naga MarketsBlockchain.comblockchain.com, pierwsza i największa firma z rynku kryptowalut z siedzibą w Anglii, uruchomiła właśnie bramkę płatniczą dla użytkowników do wpłacania i wypłacania funtów brytyjskich (GBP) za pośrednictwem brytyjskiej usługi szybszych płatności (FPS). Dzięki temu brytyjscy użytkownicy mogą teraz przejść od założenia konta do zakupu kryptowalut w mniej niż pięć minut.

Użytkownicy Blockchain Exchange mogą teraz wpłacać, wypłacać i używać GBP do kupowania bitcoinów (BTC) i Ether (ETH). Więcej kryptowalut będzie dostępnych wkrótce.

Blockchain.com a Brexit

Firma widzi w swojej nowej inicjatywie pomysł na rozruszanie rynku w swoim kraju. Liczy na zwiększone zaangażowanie brytyjskich użytkowników, gdy zbliża się Brexit, w tym na rekordową liczbę depozytów od brytyjskich klientów.

„Korzenie Blockchain.com w Wielkiej Brytanii sięgają samych początków w małym mieszkaniu w Yorku” – mówi Peter Smith, współzałożyciel i dyrektor generalny. „Ponieważ kraj, który był nazywamy domem przez prawie dekadę, przechodzi znaczące zmiany, konieczne jest, aby zapewnić Brytyjczykom – naszym przyjaciołom i rodzinom, współpracownikom i rodakom – nowe opcje izolowania ich finansowej przyszłości od konfliktów politycznych, które zdestabilizowały gospodarkę kraju. ”

Giełda kryptowalut Blockchain.com została zbudowana kilka lat temu. Dziś może pochwalić się ponad 44 milionami portfeli w sieci blockchain i jest najbardziej zaufanym miejscem do handlu i kupowania kryptowalut. Obsługuje wpłaty i wypłaty w funtach, dolarach amerykańskich i euro, i jest dostępny w 190 krajach.

Brexit a kryptowaluty

Nie jest wykluczone, że jednym z efektów Brexitu będzie właśnie skok popularności kryptowalut w Zjednoczonym Królestwie. Mówiło się o tym już parę miesięcy temu, gdy BTC zaczął mocno rosnąć wiosną i latem tego roku.

Dziś skoki kursów cyfrowych walut wyhamowały. W ostatnim czasie obserwowaliśmy wręcz bessę. Teraz jednak sytuacja lekko się uspokoiła. Działanie podjęte przez Blockchain.com może być symptomem tego, że firma ta przygotowuje się do nowej fali wzrostów, a może i bańki, która teoretycznie może być efektem niepokojów geopolitycznych i makroekonomicznych, które dręczą nasz świat w ostatnim okresie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here