Naga MarketsBlockchain.com pozyskuje 300 mln dol., kryptowalutowa spółka warta 5,2 mld dol.Blockchain.com, firma z siedzibą w Londynie, która świadczy usługi związane z kryptowalutami dla klientów detalicznych i instytucjonalnych pozyskała 300 milionów dolarów w ramach transakcji, która podkreśla rosnącą gotowość funduszy typu venture capital do ponownego wskoczenia do rozpędzającego się pociągu cyfrowych aktywów.

  • Nowa runda inwestycyjna zapewniła firmie wycenę 5,2 miliarda dolarów
  • Była prowadzona przez DST Global, Lightspeed Venture Partners i VY Capital.
  • Finansowanie ma miejsce zaledwie miesiąc po tym, jak firma zebrała 120 milionów dolarów we wcześniejszej rundzie inwestycyjnej, która wyceniła ją na 3 miliardy dolarów.

Blockchain.com liczy na rekordowe zyski w 2021 r.

Blockchain.com ma 31 milionów zweryfikowanych użytkowników w 200 krajach i 70 milionów cyfrowych “portfeli” do przechowywania bitcoinów. Firma oferuje handel detaliczny oraz szereg usług dla profesjonalnych inwestorów, takich jak kredyty, produkty strukturyzowane i powiernictwo. Według dyrektora generalnego Petera Smitha, firma zebrała od inwestorów 1,5 miliarda dolarów od momentu jej powstania w 2011 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najnowsze podniesienie kapitału jest trzecim co do wielkości w krótkiej historii branży, według firmy badawczej CB Insights. W 2018 roku Bitmain Technologies zebrał 400 milionów dolarów. Na początku tego roku BlockFi zebrał 350 milionów dolarów, a w 2020 roku Bakkt zgomadził 300 milionów dolarów.

Biznes Blockchain.com wzrósł ponad dwukrotnie od początku roku, korzystając z boomu na bitcoina i inne kryptowaluty. Jeśli obecne tempo pozostanie niezmienne to Peter Smith przewiduje, że zysk firmy w 2021 roku osiągnie rekordową wartość.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda rekomendacje | mercator giełda | dolar usd kurs | kryptowaluty kursy | dow jones wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here