Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówBrytyjski gigant z rynku usług bankowych HSBC planuje przenieść aktywa o wartości 20 miliardów dolarów na Digital Vault, nową platformę powierniczą opartą na  technologii blockchain. Proces ma potrwać do marca 2020 r. Wdrażając platformę globalny bank inwestycyjny dąży do cyfryzacji zapisów prywatnych ofert – dziś będących w formie papierowej – w celu zwiększenia standaryzacji i przyspieszenia procesów w rozwijającej się branży, informuje Reuters 27 listopada.

Według doniesień Reutera, HSBC oczekuje, że globalny wolumen ofert prywatnych wzrośnie o 60% od 2017 r. do 2022 r. i wyniesie 7,7 bln USD. Bank nie jest w stanie oszacować, ile platforma zaoszczędzi dzięki swoim działaniom.

Blockchain w bankowości, kolejne podejście HSBC

Platforma Digital Vault rzekomo pozwoli inwestorom śledzić papiery wartościowe kupowane na rynkach prywatnych w czasie rzeczywistym.

Ponieważ prywatne oferty zwykle przeprowadzane są na papierze, związane z tym procesy często wiążą się z brakiem standaryzacji, a dostęp do dokumentacji może być skomplikowany i czasochłonny. Wdrażając blockchaina, firma ma nadzieję na skrócenie czasu potrzebnego na zapytania od inwestorów.

Chociaż HSBC nie przedstawił żadnych szacunków dotyczących potencjalnych skutków przyjęcia platformy, niezależny ekspert rynku technologii blockchain zasugerował, że znaczne oszczędności byłyby mało prawdopodobne na pierwszych etapach projektu.

Windsor Holden, niezależny konsultant, który śledzi rynek blockchaina i kryptowalut, powiedział Reuterowi, że nie spodziewa się oszczędności ze zwiększonej wydajności w pierwszym roku do 18 miesięcy.

Oferty prywatne

Oferty prywatne to rundy finansowania papierów wartościowych, które są sprzedawane nie w drodze oferty publicznej, ale w drodze oferty prywatnej. Oferta prywatna jest uważana za opcję pierwszej oferty publicznej dla firmy, która chce pozyskać kapitał na ekspansję.

W lipcu 2019 r. amerykański fundusz zarządzania aktywami cyfrowymi Grayscale Investments wznowił prywatną emisję akcji Grayscale Bitcoin Trust, umożliwiając inwestorom wpłacanie pieniędzy w bitcoinach (BTC) przy użyciu tradycyjnej struktury inwestycyjnej.

Oferta prywatna Trust jest oferowana okresowo przez cały rok akredytowanym inwestorom do codziennej subskrypcji. Wcześniej operator aplikacji do przesyłania wiadomości w Korei Południowej, Kakao Corp., ujawnił swoje plany oferowania oferty prywatnej w celu przyciągnięcia inwestorów do rozwoju swojej spółki zależnej z przestrzeni blockchain.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here