Naga MarketsPomimo tego, iż rynki nieustannie się rozwijają, w wielu branżach zaobserwować można, że walidacja identyfikacji praktycznie się nie zmieniła. Naprzeciw temu problemowi wychodzi technologia blockchain, która pozwala zarówno na bezpieczną wymianę, jak i przechowywanie informacji.


Obecnie ponad 75 krajów z całego świata uznaje prawomocność podpisów elektronicznych. Wciąż jednak pojawia się niepewność, co do ich stuprocentowej wiarygodności. Dlatego też wiele przedsiębiorstw zaczyna poważnie rozważać wykorzystanie blockchaina, by móc za jego pośrednictwem w pełni poświadczyć autentyczność danej dokumentacji. Można stwierdzić, iż technologia ta, jest coraz powszechniej postrzegana, jako przejrzyste i najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cyfrowy podpis na blockhainie?

Za realny przykład mogą tu posłużyć, chociażby plany firma ShoCard, która kilka dni temu ogłosiła uruchomienie usługi podpisu cyfrowego. Metoda przez nią opracowana polega na zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa za pośrednictwem technologii blockchain, która stanowi podstawę dla weryfikowalnego udostępniania poświadczeń z dowodu osobistego.

Dużą zaletą jest to, iż informacji zamieszczonych w łańcuchu bloków nie da się zmienić, ani usunąć, a więc są one odporne na wszelkiego rodzaju próby modyfikacji. Oczywiście dane znajdujące się na blockchainie są prywatne, oznacza to, że użytkownik decyduje o tym, kto może je odtworzyć w celu weryfikacji autentyczności.

Krok ku innowacji

Warto wspomnieć również o tym, iż coraz więcej instytucji postrzega blockchain, jako niezawodnego powiernika, umieszczając na nim różnego rodzaju dokumenty. Liderem w wykorzystywaniu owej technologii jest Nevada. Jedno z jej hrabstw już w styczniu bieżącego roku zdecydowało się na zamieszczenie aktów małżeńskich na blockchainie. Różnią  się one od tradycyjnych świadectw ślubnych tym, że są dostarczane do interesariuszy drogą emaliową w o wiele krótszym czasie.

Ostatnio można było także zaobserwować, iż wiele uczelni decydują się na duży krok ku innowacji. Około 4 miesięcy temu Uniwersytet z Bahrajnu rozpoczął współpracę z firmą Learning Machine. Zgodnie z informacjami podawanymi przez media, startup ten stworzył system oparty na technologii blockchain, którego główną funkcją jest wydawanie różnego rodzaju dokumentów (w zamyśle uczelni z Bahrajnu są to dyplomy studenckie).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here