Naga MarketsBliźniaki Winklevoss podjęły się kolejnego projektu w świecie kryptowalut: regulacji. Bracia opowiedzieli się za stworzeniem niezależnej organizacji mającej na celu nadzorowanie platform wymiany kryptowalut.


Bracia, którzy sami prowadzą giełdę Gemini, złożyli propozycję stworzenia Virtual Commodity Association (VCA), organizacji samoregulującej, która ma nadzorować rynki walutowe. Grupa non-profit miałaby na celu rozwój standardów branżowych, promowanie przejrzystości i współpracę z organami regulacyjnymi, w tym amerykańską Komisją Handlu Towarami Towarowymi USA w celu zapobiegania oszustwom.

Obydwaj bracia to zwolennicy wirtualnych walut, którzy starają się wprowadzić klasę aktywów cyfrowych do głównego nurtu inwestowania za pośrednictwem jednostki podobnej do Self-Regulatory Organization (SRO) – jeśli zyskają aprobatę amerykańskich organów nadzoru.

Powołując się na sukces SRO w Stanach Zjednoczonych, bracia opowiedzieli się za utworzeniem prywatnej, niezależnej organizacji. W uwagach zamieszczonych na stronie internetowej Gemini bliźniaki zajęły się problemem rozprzestrzeniania kryptowalut i kampanii ICO. Opisali różne nadzory i wyzwania regulacyjne, w tym ograniczenia jurysdykcyjne, które ograniczają uprawnienia CEA i CFTC na rynkach kasowych.

Proponowana przez nich organizacja będzie wymagać, aby firmy członkowskie zobowiązały się na piśmie do prowadzenia swojej działalności zgodnie z dobrymi praktykami i “zapewniły program odpowiedzialności oparty na sankcjach”. Uczestnicy będą zobowiązani do przestrzegania pewnych zasad dotyczących odpowiedzialności fiskalnej, cyberbezpieczeństwa i wymiany informacji pod groźbą nałożenia sankcji w wypadku nie spełniają tych warunków.

“Uważamy, że rozważne ramy SRO, które zapewniają wirtualny program regulacyjny dla wirtualnej branży towarowej, to kolejny logiczny krok w dojrzewaniu tego rynku” – napisali bracia w oświadczeniu.

Organy regulacyjne, w tym CFTC i amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, w dużej mierze polegają na organizacjach samoregulacyjnych (SRO), które pomagają im monitorować transakcje we wszystkich dziedzinach, od niejasnych transakcji swapowych do akcji w największych amerykańskich spółkach. Urząd Regulacji Rynku Finansowego, który jest finansowany przez branżę, jest głównym organem nadzoru dla brokerów Wall Street.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Koniec z nadużyciami i manipulacjami

Obecnie żaden federalny regulator nie ma bezpośredniego nadzoru nad giełdami kryptowalut. Zamiast tego istnieje masa nie do końca jasnych, państwowych praw służących za ramy prawne, które zdaniem krytyków, zachęcają do nadużyć i potencjalnych manipulacji.

Aby wypełnić tę lukę, komisarz CFTC Republikańskiej Brian Quintenz we wtorkowym oświadczeniu pochwalił plan Winklevossa.

“Gratuluję Cameronowi i Tylerowi Winklevossowi ich energicznego przywództwa i przemyślanego podejścia do nakreślania idei wirtualnego samorządu regulacyjnego (SRO)” – powiedział. “Zachęcam Gemini (lub jakiegokolwiek innego uczestnika rynku, grupę rzeczników, platformę lub firmę) do agresywnego promowania tych cech w ramach dowolnej konstrukcji SRO.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSerwis Poranny BM ING – To będzie okres podwyższonej zmienności
Następny artykułGuten Morgen DAX 14.03.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here