Naga MarketsOczekiwania dotyczące poprawy wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii i mniej gołębi Bank Anglii (BoE) jak dotąd wsparły siłę funta szterlinga w tym roku. Jednak ekonomiści z HSBC uważają, że wiele dobrych wiadomości zostało już uwzględnionych w cenach, a kurs pary GBP/USD wygląda obecnie na wykupiony. Kiedy cykliczne wsparcie osłabnie, ponowne skupienie się na znacznych deficytach bliźniaczych w Wielkiej Brytanii może ciążyć na brytyjskiej walucie. Według analityków funt osiągnie gorsze wyniki niż inne waluty G10 w nadchodzących miesiącach. Kurs „kabla” nieznacznie wzrasta w środę oscylując w okolicach 1,3940.

  • Funt szterling (GBP) wykorzystał oczekiwania na silny cykliczny wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii
  • Bank Anglii wydaje się być „zrelaksowany” w związku ze wzrostem rentowności brytyjskich obligacji rządowych, naśladując Fed
  • Oczekiwania rynkowe w stosunku do BoE również stały się mniej gołębie

Kurs funta (GBP/USD) na wysokich poziomach. Ryzyko spadku w dół – HSBC

Uważamy, że funt szterling (GBP) wykorzystał oczekiwania na silny cykliczny wzrost gospodarczy, ponieważ znoszenie obostrzeń wraz z hojność fiskalną rządu w ramach budżetu na 2021 r. wsparły krajową gospodarkę – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chodzi o politykę pieniężną, Bank Anglii wydaje się być „zrelaksowany” w związku ze wzrostem rentowności brytyjskich obligacji rządowych, naśladując Rezerwę Federalną, która sugeruje, że odzwierciedla on jedynie uzasadniony optymizm gospodarczy. Oczekiwania rynkowe w stosunku do BoE również stały się mniej gołębie.

W ocenie ekspertów wiele dobrych wiadomości na froncie cyklicznym jest już wycenionych w funcie, a kurs GBP/USD wygląda teraz na wysoki w porównaniu z różnicami kursów, więc ryzyko przechylone jest w dół.

Jeśli cykliczny wzrost zaniknie, pokaźne bliźniacze deficyty Wielkiej Brytanii (tj. deficyt zarówno na rachunku obrotów bieżących, jak i saldzie fiskalnym) będą stanowić wyzwanie dla atrakcyjności funta w oczach inwestorów – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum jsw | system blik | bitcoin trader | notowania ropy forex |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here