Naga Marketsfigurki chińskich filozofówBardzo zaskakujące dane płyną z Chin. Choć władze tego państwa zdecydowanie nie sprzyjają kryptowalutom, jego obywatele są przeciwnego zdania. Aż 40% z nich chce inwestować w bitcoina i jemu pochodne. Tak przynajmniej wynika z badania lokalnego portalu 8btc.


Portal interesował się nie tylko preferencjami inwestycyjnymi Chińczyków, ale również ich ogólną wiedzą na ten temat. I co ciekawe, takie pojęcia jak: kryptowaluta, cyfrowa waluta czy Bitcoin (BTC) są znane niemal połowie ankietowanych.

Kryptowaluta? A po co mi to?

Obywatele Państwa Środka chcą inwestować w kryptowaluty, znają podstawowe pojęcia z tego rynku, ale… 63 procent respondentów uważa, że są one praktycznie zbędne. Nie widzą w nich potencjału jak narzędzia finansowego i nie chcieliby nimi płacić.

Amerykanie też chcą kryptowalut!

Jak widać, Chińczycy widzą w cyfrowych walutach opartych na blockchainie tylko sposób na zarobienie większej ilości fiatów. Podobnie na sprawę patrzą Amerykanie. Były kongresmen Ron Paul przeprowadził na Twitterze sondę, w której pytał, jaką formę pieniądza ankietowani chcieliby trzymać długoterminowo – czy jest to dolar czy bitcoin. W głosowaniu wzięło udział aż 94 894 osób. Większość z nich uznała,że to bitcoin jest lepszą formą trzymania kapitału na longterm.

Skąd tak zaskakujące wyniki? Może to efekt tego, że główna kryptowaluta od 10 lat, czyli od momentu swojego powstania, urosła niemal od zera do maksymalnie 20 000 USD. Nawet jeśli założymy, że teraz kurs bitcoina do niespełna 4000 USD, to zarobek, jaki moneta Satoshiego Nakamoto mogła dać przez dekadę, jest astronomiczny. Dolar jest zaś nękany inflacją i ciężko uznać go dzisiaj za aktywo, które może dać inwestorom ogromne zyski będąc po prostu trzymanym na koncie.

To nie wszystkie tego typu badania. Niemieckie Federalne Stowarzyszenie Informatyki, Telekomunikacji i Nowych Mediów (Bitkom) postanowiło niedawno sprawdzić, jak do technologii blockchain odnoszą się firmy. Wyniki ankiety pokazały, że ponad jedna trzecia menadżerów dużych niemieckich przedsiębiorstw jest zdania, że ​​sieć bloków jest tak samo rewolucyjna jak lata temu był internet.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here