Naga MarketsSpółka CCC w opałach. Co czeka JSW, KGHM, Tauron i PGE? Na łamach telewizji Comparic24.TV znany w polskiej branży inwestycyjnej Marcin Tuszkiewicz przygląda się firmie CCC oraz najciekawszym spółkom na Giełdzie Papierów Wartościowych pod kątem fundamentalnym jak i technicznym. Czego możemy spodziewać się w kolejnych tygodniach? Więcej dowiesz się oglądając cały program!

  • Rynki zagraniczne zdają się kończyć korektę i wracają do wzrostów. Natomiast na naszym parkiecie WIG20 próbuje powstać i także ruszyć. Co jednak ze spółkami odzieżowymi?
  • Czy CCC jest w stanie pozostać rentowną firmą? Co dalej z JSW, KGHM, Tauron i PGE?
  • Poza CCC mamy także ciekawe sytuacje na wykresach wielu spółek z naszego flagowego indeksu, a także z szerokiego rynku. Co czeka GPW w przyszłym tygodniu?

CCC w obliczu wyzwania „zasypania dziury” EBIT

CCC opublikowało wyniki za II kwartał, gdzie ujęta jest strata netto w wysokości 941 mln zł. Czy jednak faktycznie aż tak źle prezentuje się sytuacja spółki? Warto głębiej zajrzeć w te wyniki oraz zastanowić się jak to zostanie wykorzystane w przyszłości. CCC chwilę później przekazało wstępne wyniki za III kwartał 2020 roku, w których spółka stara się wskazać pozytywy. Czy słusznie?

W czwartek przewodniczący rady nadzorczej Dariusz Miłek poinformował, iż grupa CCC liczy, że pomimo pandemii uda się jej powtórzyć poziom obrotów ze sprzedaży zanotowane w 2019 r. Spółka nie wyklucza jednak ewentualnych zamknięć sklepów, szczególnie w centrach handlowych, jeśli sytuacja związana z koronawirusem się pogorszy.

Inwestorzy spodziewali się słabych przychodów spółki za I pół. 2020 roku. CCC zawiązało rezerwy w wysokości 448 mln zł bez czego łączna strata netto nie wniosłaby 1 mld zł tylko około pół miliarda. Wynik na działalności operacyjnej to dalej jest strata ok. 8 mln zł. Mimo to spółka cały czas zdobywa klientów m.in. w sklepach internetowych – oznajmił prowadzący.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here