Naga MarketsPrzygnębiona Angela MerkelWybuch pandemii koronawirusa doprowadził do powstania największego od lat kryzysu gospodarczego. Tylko w II kwartale bieżącego roku niemiecka gospodarka skurczyła się bowiem o 9,7 proc. Przypomnijmy, że podczas kryzysu finansowego lat 2008/09 spadek PKB u naszych zachodnich sąsiadów wyniósł “zaledwie” 3,8 proc. Zdaniem ekonomistów, najgorsze mamy już na szczęście za sobą.

  • Niemiecka gospodarka skurczy się w tym roku o 6 proc. a w 2021 r. wzrośnie o 4,1 proc.
  • Kurs euro rośnie 2. dzień z rzędu

DIW aktualizuje prognozę PKB Niemiec

Niemiecki instytut gospodarczy DIW zaktualizował swoje prognozy dot. dynamiki wzrostu gospodarczego. Według najnowszego scenariusza, Produkt Krajowy Brutto Niemiec ma skurczyć się w tym roku z powodu pandemii o 6 proc., podczas gdy jeszcze przy wcześniejszej projekcji szacowano spadek aż o 9,4 proc.

– Gospodarka niemiecka ma się dobrze, biorąc pod uwagę okoliczności – powiedział analityk DIW Claus Michelsen.

Instytut podniósł także prognozę wzrostu PKB na przyszły rok do 4,1 proc. z 3 proc. szacowanych jeszcze w czerwcu.

Prezes DIW Marcel Fratzscher ostrzega jednak, że błędem byłoby wierzyć, że kryzys szybko się skończy.

Kurs euro rośnie 2. sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro rośnie w relacji do dolara amerykańskiego już drugi dzień z rzędu. Jeżeli tylko aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, rynek mógłby dotrzeć nawet do 1,1860 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

EURUSD H4

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1420 zł w czwartek 10 września
Następny artykułKurs dolara najsłabszy w czwartek, a wzrostom przewodzi frank. Co z euro i funtem?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here