Naga MarketsBłąd Citigroup warty 900 mln dol. Bank pozywa wierzycieli RevlonOddział banku Citigroup w Nowym Jorku wykonał nieautoryzowaną operację opiewającą na 900 milionów dolarów. Przelew został wykonany w imieniu producenta kosmetyków Revlon, który zaprzecza aby zlecił wykonanie przelewu.

  • Trzy podmioty odmawiają zwrotu pieniędzy, traktując je jako spłata długu.
  • Wierzyciele spółki domagają się od Revlon natychmiastowej spłaty zobowiązań.
  • Citigroup skierował sprawę do sądu w celu odzyskania pieniędzy.

Pozew przeciwko Revlon

Citigroup udało się odzyskać część pieniędzy, jednak niektórzy odbiorcy odmawiają zwrotu otrzymanej kwoty. Mowa tutaj o firmach, które twierdzą, że Revlon nie wywiązał się z zobowiązań kredytowych i że i tak powinien był je spłacić.

Według Bloomberga, trzech wierzycieli spółki, Brigade Capital Management, HPS Investment Partners i Symphony Asset Management, pozwało Revlon 12 sierpnia twierdząc, że firma przeniosła aktywa zabezpieczające pożyczki na inny podmiot, żeby zaciągnąć kolejne kredyty.

Ta grupa kredytodawców wielokrotnie uciekała się do bezpodstawnych oskarżeń, próbując wzbogacić się i zaszkodzić firmie, blokując Revlonowi korzystanie z jego praw umownych w celu zabezpieczenia finansowania niezbędnego do realizacji naszej strategii zwrotów i opanowania kryzysu wywołanego przez COVID-19 – skomentował Revlon.

Zobacz również: Epic Games zarzuca Apple praktyki monopolistyczne i kieruje sprawę do sądu

Citigroup tłumaczyło, że intencją banku było opłacenie odsetek w imieniu Revlon, jednak w wyniku ludzkiego błędu doszło do zrealizowania transferów o wartości stukrotnie większej niż planowano. Jak podaje Bloomberg, Brigade miało otrzymać tylko 1,5 miliona dolarów w ramach spłaty długu o wielkości 174,7 milionów dolarów, ale finalnie na jego konto wpłynęło 176,2 miliony dolarów.

Citigroup zapowiada walkę o odzyskanie pieniędzy

Bank zdecydowanie odrzucił wyjaśnienia Brigade, który podtrzymywał, że otrzymane pieniądze można potraktować jako spłata zobowiązań.

Brigade powinien był wiedzieć, że w ramach obowiązującej umowy kredytowej nie można było dokonać niespodziewanej spłaty kapitału. Firma była świadoma, że praktycznie żadne przedsiębiorstwo, nie wspominając już o przedsiębiorstwie detalicznym i konsumenckim znajdującym się w trudnej sytuacji, takim jak Revlon, nigdy nie dokonałoby tak znacznej spłaty, walcząc jednocześnie ze znaczącymi konsekwencjami finansowymi spowodowanymi przez trwającą pandemię. – odpowiada Citigroup.

W rezultacie odmowy zwrotu przelanych pieniędzy, Citigroup skierowało sprawę do sądu, który ma się nią zająć jeszcze w tym tygodniu.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Revlon w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here