Naga MarketsBlackRock, globalny fundusz inwestycyjny zakłada, że Bank Rezerw Australii (RBA) obniży stopniowo stopy procentowe, aż do poziomu 0,5%. Tym samym, fundusz zamierza spekulować na osłabienie dolara australijskiego, który w przyszłym roku może zniżkować do poziomu 0,65 USD.

Obniżenie stóp procentowych przez RBA byłoby narzędziem do ożywienia gospodarki, która schładza się od pewnego czasu, na co wpływ mają także napięcia na linii USA – Chiny. Craig Vardy, zarządzający działem fixed income w funduszu BlackRock, w Sydney uważa, że notowania dolara australijskiego kontynuują spadki i w relacji do greenbacka mogą osiągnąć w przyszłym roku poziom 65 centów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prawdopodobieństwo dalszego luzowania

„Nie mam wątpliwości, że dla RBA byłoby problemem przyjęciem stóp procentowych poniżej 1%” – powiedział Vardy. Bank centralny chce niższego bezrobocia i wyższej inflacji, i „prawdopodobnie jest skłonny naciskać nieco mocniej, aby uzyskać pewną trakcję” – dodał.

Pierwsza obniżka stóp procentowych w Australii od trzech lat miała miejsce w czerwcu br. Wtedy RBA zdecydował się obciąć stopy o 25 punktów bazowych, do poziomu 1,25%. Gubernator RBA, Philip Lowe tłumaczył ją wtedy chęcią redukcji bezrobocia i przyspieszeniem wzrostu inflacji. Opublikowane wczoraj minutes wskazują na spore prawdopodobieństwo dalszego luzowania polityki monetarnej.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Aussie zmaga się ze wsparciem przy 0,6864

Notowania AUD/USD od maja poruszają się w zakresie między wsparciem przy 0,6864, a oporem w okolicach 0,7000. Ponadto, od ponad roku zwyżki ogranicza linia trendu spadkowego widoczna na poniższym wykresie tygodniowym.

Vardy z BlackRock podkreśla, że potencjalny spadek do poziomu 65 centów nie będzie przebiegał liniowo. Kurs w drodze do tego pułapu cenowego może jeszcze znaleźć wsparcie w okolicach 65 centów. Patrząc na poniży wykres widzimy, że do realizacji tego scenariusza niezbędne jest pokonanie najpierw wsparcia zakresu blisko 0,6864.

Zobacz też: UK: Trwa walka o fotel premiera. Boris Johnson na prowadzeniu

Kurs AUD/USD - wykres tygodniowy - 19 czerwca 2019
Kurs AUD/USD – wykres tygodniowy – 19 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here