Naga MarketsFirma BlackRock, globalny fundusz inwestycyjny również zabrała głos w sprawie Bitcoina i kryptowalut. Richard Turnill światowy strateg ds. Inwestycji w firmie bardzo ostrożnie wypowiada się w cotygodniowym komentarzu.


Firma twierdzi, że kryptowaluty rozpowszechnią się w przyszłości a sam blockchain jest obiecujący ale nie pozbawiony wad.“Kryptowaluty potencjalnie mogą być coraz szerzej stosowane w przyszłości, gdy rynek już dojrzeje. Na razie uważamy, że powinny one być brane pod uwagę tylko przez tych, którzy mogą znieść całkowitą stratę. – powiedział Turnill.

Analityk widzi spektrum branż w których może być zaadoptowany blockchain, od logistyki przez farmację po usługi finansowe, jednak cały proces nie obejdzie się bez regulatorów i banków centralnych.

Duża zmienność sprawia, że inwestycja w kryptowaluty obarczona jest ponadprzeciętnym ryzykiem, załamanie na Wall Street (2008-2008) wygląda przy nich “spokojnie“. Wcześniej Turnill nazywał rynek cyfrowych walut bańką i twierdził że nie ma sposobu, aby ocenić “wartość godziwą” bitcoinów lub dowolnych innych monet.

Komentarz sugeruje, że nie ma drogi na skróty i jest mało prawdopodobne aby w funduszu szybko znalazły się instrumenty oparte o kryptowaluty, w ubiegłym roku odrzucono pomysł powstania funduszu ETF, jednak rynek pozostaje pod stałą obserwacją.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułXM obniża dźwignię przed wyborami parlamentarnymi we Włoszech
Następny artykułAdmiral Markets ostrzega przed oszustami
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here