Naga MarketsFirma BlackRock, globalny fundusz inwestycyjny również zabrała głos w sprawie Bitcoina i kryptowalut. Richard Turnill światowy strateg ds. Inwestycji w firmie bardzo ostrożnie wypowiada się w cotygodniowym komentarzu.


Firma twierdzi, że kryptowaluty rozpowszechnią się w przyszłości a sam blockchain jest obiecujący ale nie pozbawiony wad.

“Kryptowaluty potencjalnie mogą być coraz szerzej stosowane w przyszłości, gdy rynek już dojrzeje. Na razie uważamy, że powinny one być brane pod uwagę tylko przez tych, którzy mogą znieść całkowitą stratę. – powiedział Turnill.

Analityk widzi spektrum branż w których może być zaadoptowany blockchain, od logistyki przez farmację po usługi finansowe, jednak cały proces nie obejdzie się bez regulatorów i banków centralnych.

Duża zmienność sprawia, że inwestycja w kryptowaluty obarczona jest ponadprzeciętnym ryzykiem, załamanie na Wall Street (2008-2008) wygląda przy nich “spokojnie“. Wcześniej Turnill nazywał rynek cyfrowych walut bańką i twierdził że nie ma sposobu, aby ocenić “wartość godziwą” bitcoinów lub dowolnych innych monet.

Komentarz sugeruje, że nie ma drogi na skróty i jest mało prawdopodobne aby w funduszu szybko znalazły się instrumenty oparte o kryptowaluty, w ubiegłym roku odrzucono pomysł powstania funduszu ETF, jednak rynek pozostaje pod stałą obserwacją.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułXM obniża dźwignię przed wyborami parlamentarnymi we Włoszech
Następny artykułAdmiral Markets ostrzega przed oszustami
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here