Instytucje finansowe i banki nie radzą sobie najlepiej w trakcie kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Lockdown, zawirowania na rynkach i niskie stopy procentowe odbijają się na notowaniach banków i funduszy. Jednak wśród tracących w tym roku spółek z sektora finansowego wyłania się BlackRock, którego gwiazda “świeci na zielono”.
- Notowania BlackRock zyskują mimo słabych wyników sektora finansowego
- Cały czas widać popyt na ETF-y iShares od BlackRock
- Spółka wyznaczyła w tym tygodniu niemal 3-miesięczne maksima
BlackRock zyskuje, pomimo wszystko
BlackRock to największa na świecie firma inwestycyjna zajmująca się zarządzaniem aktywami. Swoje fundusze oferuje pod marką iShares i zarządza łącznym kapitałem blisko 7 bln dolarów.
Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje BlackRock (BLK) wzrosły w tym roku o 1%. Co prawda, nie jest to wynik fantastyczny, ale jakikolwiek wzrost w tym sektorze przyciąga uwagę do spółki. Szczególnie w porównaniu z funduszem SPDR sektora finansowego (XLF), który śledzi indeks indeks akcji instytucji finansowych S&P 500. Ten bowiem spadł w tym roku o prawie 30 proc.
Co ciekawe, Rezerwa Federalna wykorzystała niedawno BlackRock, aby zrealizować plan banku centralnego dotyczący inwestowania w tak zwane ETF-y obligacji śmieciowych. Odbiło się to szerokim echem, gdyż BlackRock zarządza kilkoma dużymi funduszami o stałym dochodzie, które posiadają obligacje korporacyjne o wysokiej stopie zwrotu.
Jednak pomimo zawirowań na rynku, BlackRock nadal cieszy się ogromnym popytem na swoją rodzinę ETFów iShares. Firma ogłosiła w kwietniu, że w pierwszym kwartale zanotowała 13,8 mld USD wpływów netto do tych funduszy. iShares skupia obecnie 1,85 biliona dolarów w zarządzanych aktywach, co stanowi prawie 30 proc. z 6,47 biliona dolarów firmy ogółem.
Sytuacja techniczna na wykresie BlackRock
Od początku 2020 roku BlackRock zyskuje nieco ponad 1 proc. Jest to bardzo dobry wynik na tle sektorowego funduszu SPDR (XLF), który w tym samym czasie traci prawie 29 proc.
Na początku tygodnia notowania BlackRock ustanowiły nowe maksima, niemal 3-miesięczne maksima. Jednak cena nie była w stanie utrzymać się ponad oporem w pobliżu 520 USD.
![]() Szczegóły znajdziesz klikając tutaj. *Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty. |

Ostatnie dni wskazują na konsolidację, a w przypadku wybicia w dół, notowania mogą kierować się do wsparcia w pobliżu poziomu 453 USD. Alternatywnie, przełamanie oporu otwierałoby drogę w okolice tegorocznych maksimów przy 576,81 USD.
Autor poleca również:
- Xi Jinping nie boi się Trumpa. Hongkong ważny dla utrzymania władzy
- Rekordowy spadek sprzedaży detalicznej w Kanadzie. Jak reaguje CAD?
- Dług UK najwyższy od 1963 roku. Koronawirus wykończył sprzedaż detaliczną