Naga MarketsBlackRock chce zatrudnić wiceprezesa ds. technologii blockchain. Czy firma chce inwestować w kryptowaluty?BlackRock chce zatrudnić wiceprezesa ds. technologii blockchain z doświadczeniem w zakresie aktywów kryptowalutowych.

  • BlackRock Financial Management Inc., firma, która zarządza aktywami o wartości ok. 8 bln USD, chce chyba wejść na rynek kryptowalut.
  • Planuje zatrudnić wiceprezesa ds. blockchaina.

BlackRock chce zatrudnić eksperta ds. blockchaina

BlackRock Financial Management Inc., firma zarządzająca aktywami o wartości 7,8 biliona USD, wydaje się być gotowa do rozszerzenia swojej obecności na rynku blockchaina i aktywów cyfrowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według nowego ogłoszenia o pracę, firma prowadzi rekrutację na stanowisko wiceprezesa ds. blockchaina do swojego nowojorskiego biura. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie miała za zadanie tworzenie i wdrażanie „strategii mających na celu zwiększenie popytu na oferty firmy”, a także „zwiększenie (…) inwestycji firmy i oferty technologicznej”.

Kandydat musi mieć co najmniej roczne doświadczenie w branży blockchaina.

Próba wejścia na rynek bitcoina?

Chociaż ogłoszenie o pracę nie wymienia żadnych produktów związanych z blockchainem, BlackRock chyba przygotowuje się do zaspokojenia rosnącego popytu instytucjonalnego na zasoby cyfrowe.

Jak informował Forbes na początku tego roku, istnieją pewne dowody sugerujące, że inwestorzy rezygnują z długoterminowych produktów inwestycyjnych BlackRock w poszukiwaniu funduszy kryptowalutowych oferowanych przez Grayscale i inne. Jest to część szerszego, instytucjonalnego zwrotu w kierunku bitcoina i innych aktywów cyfrowych.

Po początkowym sceptycyzmie, najwyższe kierownictwo BlackRock wypowiadało się teraz przychylnie na temat bitcoina i szerszego rynku aktywów cyfrowych. Larry Fink, dyrektor generalny firmy, mówi, że bitcoin „przyciągnął uwagę i [pobudził] wyobraźnię wielu ludzi”, w tym tych, którzy pracują w BlackRock.

Rick Rieder, CIO BlackRock ds. stałego dochodu, mówi, że bitcoin nie tylko zostanie na rynku, ale „w dużym stopniu zajmie miejsce złota”.

BlackRock ma pośrednią ekspozycję na bitcoina za pośrednictwem MicroStrategy, firmy, która obecnie posiada dokładnie 70 470 BTC po serii zakupów, jakich dokonała w tym roku.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here