Naga MarketsBlack Friday z drugim w historii wynikiem sprzedaży w historii. Cyber Monday będzie rekordowy?W ubiegłym tygodniu odbył się Black Friday, jakiego jeszcze nie było, a wiele sklepów rozpoczęło przeceny już kilka tygodni temu. Adobe, który śledzi sprzedaż on-line 80 ze 100 największych sprzedawców w USA, obejmujących około 100 mln SKU (jednostek magazynowych), wskazał, że konsumenci w USA wydali 9 mld dolarów na zakupy on-line podczas Black Friday, co oznacza wzrost o 21,6% rok do roku. W swoich szacunkach Adobe zakładało sprzedaże w granicach 8,9 – 9,6 mld dolarów.

  • Jest to drugi co do wielkości wynik sprzedaży on-line w historii USA (po Cyber Monday z 2019 roku).
  • Smartfony kontynuowały swój wzrost w sprzedaży na rynku online z wynikiem 3,6 mld dolarów (wzrost o 25,3%), podczas gdy alternatywne metody dostaw – oznaka dojrzałości e-commerce – również się umocniły; odbiór stacjonarny wybrało o 52% osób więcej niż w 2019 roku.
  • Warto też przyjrzeć się wynikom różnych akcji detalicznych, gdzie można zaobserwować, kto odniósł sukces a kto porażkę. Tegoroczne Cyber Monday będzie najprawdopodobniej największym, jakie dotychczas miejsce, ze spodziewanym dochodem pomiędzy 11,2 a 13 mld dolarów w transakcjach internetowych. Będzie to wzrost o 19% – 38% z roku na rok.

Akcje światowe w kierunku historycznych rekordów

Po chwilowym zahamowaniu pod koniec zeszłego tygodnia, kiedy amerykańskie rynki zostały zamknięte z powodu Święta Dziękczynienia, a Wielka Brytania wprowadziła nowe zasady – wychodząc z państwowego lockdownu w środę, wydaje się, że światowe akcje zmierzają w kierunku rekordowego poziomu, ponieważ szczepionki na COVID-19 czekają na regulacyjne zielone światło. Zatwierdzenie szczepionki lub samo złożenie dokumentacji do FDA mogą przyczynić się do pozytywnej atmosfery na rynkach. Po otrzymaniu pozwoleń ze strony agencji farmaceutycznych w USA, Wielkiej Brytanii i UE, firmy, które będą odpowiedzialne za logistykę dostaw szczepionki, mogą być tymi, które warto obserwować na rynkach: Deutsche Post (DPW.DE); United Parcel Service (UPS); Air France – KLM (AF.PA); Lufthansa (LHA.DE); International Consolidated Airlines (IAG.L)    i  American Airlines Group (AAL).

Te artykuły również Cię zainteresują
W najbliższy piątek, 4 grudnia, w USA zostaną podane dane o płacach z zawodów niebędących rolnictwem. Oczekuje się, że stopa bezrobocia spadnie miesiąc do miesiąca o 0,1% do poziomu 6,8%, co nadal będzie prawie dwukrotnie wyższym wynikiem w stosunku do lutowej stopy wynoszącej 3,5%. Szacuje się, że stworzono 520 000 nowych miejsc pracy. Na rynku Forex i indeksach oczekuje się dalszej zmienności.

Firmy warte uwagi

Zoom Video Communications Inc (ZM) – wyniki w poniedziałek 30/11/2020, po zamknięciu rynku. Oczekuje się, że Zoom, mocny faworyt wśród inwestorów detalicznych na eToro w 2020 roku, odnotuje spadek zysków o 17,42% rok do roku. Akcje Zoom wzrosły w tym roku o prawie 500%, przez co niektórzy uważają, że wycena Zoom jest zawyżona. Jednak prognozy dotyczące popytu na usługi wideo w chmurze są nadal pozytywne, a wzrost przychodów powinien być spowodowany wzrostem liczby nowych klientów w najbliższym czasie. Należy też zwrócić uwagę na postępy w rozwoju firmy na arenie międzynarodowej.

Salesforce.com Inc. (CRM) – wyniki we wtorek, 01/12/2020, po zamknięciu rynku. Salesforce, platforma do zarządzania relacjami z klientami (CRM), powinna odnotować kwartalny wzrost przychodów o 16,25% rok do roku oraz niewielki spadek zysków o 1,33%, chociaż oczekuje się, że zarówno przychody, jak i zyski za cały rok wzrosną o ponad 20% w stosunku do 2019 r.

W zeszłym tygodniu pojawiły się pogłoski, że firma zajmująca się oprogramowaniem w chmurze prowadzi rozmowy w sprawie nabycia Slack Technologies Inc., firmy, która obsługuje aplikację do obsługi wiadomości w miejscu pracy, i że umowa może zostać ogłoszona w tym tygodniu. Podczas gdy po tej informacji odnotowano wzrost cen akcji Slack o 34%, akcje Salesforce staniały o 5%. Przejęcie byłoby częścią planów Salesforce dotyczących rozszerzenia swojej oferty. Proponowana kwota zakupu nie została ujawniona, chociaż szacuje się, że nabycie Slack, którego wycena rynkowa wynosi obecnie prawie 30 miliardów dolarów, byłoby największą transakcją Salesforce w historii, a udana transakcja mogłaby zaostrzyć rywalizację firmy z Microsoftem.

Snowflake Inc. (SNOW) – wyniki w środę, 02/12/2020, po zamknięciu rynku. Snowflake, firma zajmująca się przechowywaniem danych w chmurze, przeprowadziła największą w tym roku ofertę publiczną dotyczącą oprogramowania, kiedy weszła na giełdę we wrześniu, zarabiając 3,86 miliarda dolarów. Od 23 listopada Snowflake utrzymuje te zyski, pomimo ogromnej wyceny akcji. Niektórzy analitycy uważają, że jest to uzasadnione ze względu na zaawansowaną technologię Snowflake i ich przewagę jako pioniera w tworzeniu rynku przechowywania danych. Ta wysoka wycena powinna znaleźć odzwierciedlenie w mocnych wynikach w środę. Oczekuje się, że Snowflake odnotuje wzrost zysków o 7,46% rok do roku do -25 centów na akcję. Jeśli te oczekiwania się nie spełnią, będzie można zauważyć pewną zmienność.

Marvell Technology Group Ltd (MRVL) – wyniki w czwartek, 03/12/2020, po zamknięciu rynku. Wielu ekspertów uważa Marvell Technology, dostawcę rozwiązań półprzewodnikowych, za jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o akcje z obszaru technologii 5G. Firma jest ceniona za doświadczenie w obsłudze sieci komórkowych. Obecnie Marvell w dużej mierze koncentruje się na „przełomowych i kompleksowych rozwiązaniach” we wdrażaniu infrastruktury 5G, a także połączył siły z Nokią, co stawia firmę w pozycji lidera rewolucji 5G. Akcje Marvella wzrosły w tym roku ponad dwukrotnie do ponad 43 dolarów za akcję. Mediana ceny docelowej akcji wynosi 48 dolarów za akcję, przy czym najwyższa szacunkowa wartość to 60 dolarów. Oczekuje się, że Marvell odnotuje wzrost zysków o 47,06% rok do roku i kwartalne przychody w wysokości 750,38 mln dolarów, co oznacza wzrost o 13,27% rok do roku.

Kryptowaluty oczami eToro

Simon Peters, analityk kryptowalut w eToro: „Po gwałtownym okresie ostatnich ośmiu tygodni korekta ceny bitcoinów musiała nastąpić prędzej lub później, a spadek wartości z zeszłego tygodnia był czymś więcej niż zwykłym zbiegiem okoliczności. We wtorek, kryptowaluta w końcu osiągnęła najwyższy poziom od trzech lat – zaledwie kilka dni przed Świętem Dziękczynienia i wielkimi wyprzedażami

w Black Friday – więc w niektórych przypadkach inwestorzy decydowali się na spieniężenie zysków”. „Ze wszystkich pozycji bitcoin otwartych na eToro w czasie hossy w grudniu 2017 r., 19% tych, które pozostały w listopadzie 2020 r., zostało zamkniętych w tym miesiącu – co sugeruje, że klienci z niecierpliwością czekali na możliwość odzyskania swoich początkowych inwestycji. Wygląda na to, że w zeszłym tygodniu wielu to zrobiło, co spowodowało spadek cen”.

„Wszystkie aktywa są podatne na korekty cen, a wskaźniki techniczne pokazują, że bitcoiny były w tym aspekcie opóźnione, po kilku tygodniach wykupienia. Jednak w dłuższej perspektywie jestem optymistyczny i nadal wierzę, że przed Bożym Narodzeniem możemy zobaczyć nowy rekord wszech czasów”.

Coraz więcej kobiet inwestuje: „Liczba kobiet, które sięgają po bitcoin na całym świecie, prawie się podwoiła w porównaniu z ostatnim okresem hossy kryptowalut. Odsetek nowych inwestorów bitcoinowych pośród kobiet, wzrósł z 8% w listopadzie 2017 r. do 15% w listopadzie br.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here