Naga MarketsJako inwestorzy, traderzy, spekulanci lubimy mieć wszystko uporządkowane, przygotowane i pod kontrolą. Na to pozwalają nam pewne rutynowe działania, które powtarzamy każdego dnia. Jednak rutyna sama w sobie potrafi być też zgubna. O tym opowiadać dziś będzie na antenie Comparic.pl Emini Trader. Więcej na temat psychologii tradingu w serii podcastów Comparic.pl, Biznes Tok.


Rutyna w handlu? Dla każdego inne podejście będzie “złotym środkiem”

Mówi się, że rutyna jest potrzebna, że systematyzuje nasze przedsięwzięcia, pomaga przygotować się do handlu. Z drugiej zaś strony potrafi też mocno uśpić czujność inwestora, który w porę nie zorientuje się, że otaczający go klimat zwyczajnie się zmienił. W jaki sposób zawodowy trader patrzy na temat rutyny?

Tutaj jak zresztą z większością rzeczy w tradingu – nie ma jednej poprawnej odpowiedzi, trzeba znaleźć swój złoty środek. Nie można powiedzieć, że tak rutyna jest potrzeba i trzeba się trzymać ze wszystkimi założeniami od A do Z. Jeśli chodzi o trading trzeba w sobie wyrobić oczywiście pewnego rodzaju rutynę podejście do rynków, jednakże nie samymi rynkami człowiek żyje. Zwyczajnie potrzebna jest odskocznia od rynku, aby oczyścić swój umysł – mówił Emini Trader.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z całą audycją Biznes Tok:

Błędy z rutyny? Na przykładzie Emini Tradera

Jeśli chodzi o rutynę to przede wszystkim czego trzeba się wystrzegać to braku postępu. Jeśli masz jakąś swoją rutynę i nie ingerujesz w przemyślany sposób w to jak podchodzisz do pewnych rzeczy – to to Cię zabije. Całe swoje podejście trzeba w jakiś sposób ewoluować. Jeśli ta Twoja rutyna jest taką klasyczną rutyną to nie zrobisz noc nowego, nie zrobisz kroku do przodu i staniesz w miejscu. W tej swojej rutynie trzeba mieć też miejsce na podejście do delikatnych zmian, co sprawi, że będziemy stawać się lepsi – dodaje Emini Trader

Biznes Tok to seria audycji poświęconych w pełni tematyce ekonomii, inwestycji, tradingu i aktualnych wydarzeń geopolitycznych. Podczas cotygodniowych publikacji zapraszani goście w studio odpowiadają na zagadnienia najbardziej aktualnych tematów rynkowych, ze świata ekonomii, geopolityki czy inwestycji alternatywnych. Co tydzień nowa dawka informacji i tematów ze studia Comparic.pl. Cotygodniowa dawka podcastów Biznes Tok pod tym tagiemConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here