Naga MarketsJako inwestorzy, traderzy, spekulanci lubimy mieć wszystko uporządkowane, przygotowane i pod kontrolą. Na to pozwalają nam pewne rutynowe działania, które powtarzamy każdego dnia. Jednak rutyna sama w sobie potrafi być też zgubna. O tym opowiadać dziś będzie na antenie Comparic.pl Emini Trader. Więcej na temat psychologii tradingu w serii podcastów Comparic.pl, Biznes Tok.


Rutyna w handlu? Dla każdego inne podejście będzie “złotym środkiem”

Mówi się, że rutyna jest potrzebna, że systematyzuje nasze przedsięwzięcia, pomaga przygotować się do handlu. Z drugiej zaś strony potrafi też mocno uśpić czujność inwestora, który w porę nie zorientuje się, że otaczający go klimat zwyczajnie się zmienił. W jaki sposób zawodowy trader patrzy na temat rutyny?

Tutaj jak zresztą z większością rzeczy w tradingu – nie ma jednej poprawnej odpowiedzi, trzeba znaleźć swój złoty środek. Nie można powiedzieć, że tak rutyna jest potrzeba i trzeba się trzymać ze wszystkimi założeniami od A do Z. Jeśli chodzi o trading trzeba w sobie wyrobić oczywiście pewnego rodzaju rutynę podejście do rynków, jednakże nie samymi rynkami człowiek żyje. Zwyczajnie potrzebna jest odskocznia od rynku, aby oczyścić swój umysł – mówił Emini Trader.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z całą audycją Biznes Tok:

Błędy z rutyny? Na przykładzie Emini Tradera

Jeśli chodzi o rutynę to przede wszystkim czego trzeba się wystrzegać to braku postępu. Jeśli masz jakąś swoją rutynę i nie ingerujesz w przemyślany sposób w to jak podchodzisz do pewnych rzeczy – to to Cię zabije. Całe swoje podejście trzeba w jakiś sposób ewoluować. Jeśli ta Twoja rutyna jest taką klasyczną rutyną to nie zrobisz noc nowego, nie zrobisz kroku do przodu i staniesz w miejscu. W tej swojej rutynie trzeba mieć też miejsce na podejście do delikatnych zmian, co sprawi, że będziemy stawać się lepsi – dodaje Emini Trader

Biznes Tok to seria audycji poświęconych w pełni tematyce ekonomii, inwestycji, tradingu i aktualnych wydarzeń geopolitycznych. Podczas cotygodniowych publikacji zapraszani goście w studio odpowiadają na zagadnienia najbardziej aktualnych tematów rynkowych, ze świata ekonomii, geopolityki czy inwestycji alternatywnych. Co tydzień nowa dawka informacji i tematów ze studia Comparic.pl. Cotygodniowa dawka podcastów Biznes Tok pod tym tagiemConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here