Naga MarketsWiele wskazuje na to, że ten rok wyborczy nie powinien zaskoczyć Wall Street. Mówi się, że obecny prezydent USA, Donald Trump niemal zapewnił sobie już reelekcję, co oznacza, że na kolejne cztery lata media opisywać będą poczynania zaborczego prezydenta. Jak wyglądają obecne rokowania jednego z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych ekonomistów w Polsce w stosunku do wyborów w Stanach Zjednoczonych i co dalej z głównymi rynkami? O tym opowiadać będzie na antenie Comparic.pl dr Przemysław Kwiecień. Więcej na temat wyborów w USA w nowej serii podcastów Comparic.pl, Biznes Tok.


Rok wyborczy w USA – wybór Trumpa przesądzony?

Przed ośmioma miesiącami prezydent Donald Trump ogłosił rozpoczęcie kampanię o reelekcję. Wydaje się, że inwestorzy raczej nie spodziewali się niczego innego i cały świat patrząc w stronę USA raczej spodziewa się kolejnego wybrania kontrowersyjnego prezydenta. Czy zatem na obecnym prezydentem przemawia tak wielki sukces prowadzonego rządu przez ostatnie cztery lata, czy inne czynniki wpływają na to, że szansę na reelekcję są aż tak duże?

Szansa na reelekcję Trumpa jest dość duża, ale wynika to mniej z jego sukcesu, jak z kompletnego bałaganu po stronie Demokratów, którzy absolutnie nie są w stanie wykorzystać jego potknięć i wydaje się, że ten czynnik może odegrać kluczową rolę. Więc pytanie na dziś odnośnie przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych czy jeszcze partia opozycyjna w USA jest w stanie się pozbierać i przeprowadzić porządną kampanię wyborczą? – mówił dr Przemysław Kwiecień.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z całą audycją Biznes Tok:

W jaki sposób obecny prezydent zapewnił sobie reelekcję?

– W tym momencie mamy już mniej niż rok do wyboru – a nadal nie mamy dobrego kontr-kandydata dla obecnego prezydenta USA. Zazwyczaj było tak, że w takim okresie był już obstawiony koń przez partię opozycyjną i on jechał przez prawybory i budował wokół siebie aurę zwycięzcy. ewentualnie było dwóch takich liderów, którzy się ze sobą ścierali – a w tym momencie mamy pięciu potencjalnych kandydatów i trudno jest partii zbudować jakąś spójną narrację i kampanię wyborczą  – dodaje dr Przemysław Kwiecień.

Biznes Tok to seria audycji poświęconych w pełni tematyce ekonomii, inwestycji, tradingu i aktualnych wydarzeń geopolitycznych. Podczas cotygodniowych publikacji zapraszani goście w studio odpowiadają na zagadnienia najbardziej aktualnych tematów rynkowych, ze świata ekonomii, geopolityki czy inwestycji alternatywnych. Co tydzień nowa dawka informacji i tematów ze studia Comparic.pl. Cotygodniowa dawka podcastów Biznes Tok pod tym tagiemConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here