Naga MarketsRok 2019 już za nami, a wkroczenie w nowy rok dla wielu inwestorów będzie momentem, w którym trzeba będzie rozejrzeć się za dołożeniem do portfela kolejnych spółek dywidendowych. Jakie niespodzianki może przynieść obecny rok a które również spółki zaskoczyły w roku poprzednim? O tym opowiadać będzie na antenie Comparic.pl Krzysztof Abramowicz. Więcej na temat spółek dywidendowych w serii podcastów Comparic.pl, Biznes Tok.


Zaskoczenie dywidend z ubiegłego roku? 

Ubiegły rok zakończył się dla wielu inwestorów bardzo dobrze, zarówno pod względem zysku z akcji jak i wypłaconych dywidend. Rok 2019 był w miarę stabilnych rokiem na rynkach akcyjnych, a niektóre spółki mogły zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych inwestorów tego runku. O których warto zatem wspomnieć i które z nich mogły pozytywnie zaskoczyć?

Pozytywnie? Zdecydowani deweloperzy. Ludzie mają dziwną tendencję, że zabijają się o podnajem na 5 procent czy na wykonywanie flipów, gdzie mają ROI z inwestycji 6-7  procent, a takie spółki jak ATAL, Echo, Archicom – wypłaciły ponad 10% dodając do tego, że znajdowały się cały czas w trendzie wzrostowym, co również robi swoje. Ja skupiam się teraz głównie analizie dywidend i jak to wpływa na kurs akcji. A wpływa to pozytywnie, jak wypłacana jest duża dywidenda – mówił Krzysztof Abramowicz.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z całą audycją Biznes Tok:

Czego mogą oczekiwać inwestorzy w 2020 roku

W tym momencie warto zadać kolejne i może nawet najważniejsze pytanie – co dalej, które spółki mogą okazać się najlepsze na 2020 rok?

Generalnie uważam, że moje typy na 2020 przez wielu mogą być uważane za irracjonalne, jednak podchodzę do tego całkiem racjonalnie. Typem na 2020 rok mogą okazać się deweloperzy komercyjni, czyli tacy, którzy budują mieszkania. Generalnie tam już w zeszłym roku było po 10 procent dywidendy. W tym roku może być podobnie i wypłacać one mogą po 7 procent. – dodaje Abramowicz

Biznes Tok to seria audycji poświęconych w pełni tematyce ekonomii, inwestycji, tradingu i aktualnych wydarzeń geopolitycznych. Podczas cotygodniowych publikacji zapraszani goście w studio odpowiadają na zagadnienia najbardziej aktualnych tematów rynkowych, ze świata ekonomii, geopolityki czy inwestycji alternatywnych. Co tydzień nowa dawka informacji i tematów ze studia Comparic.pl. Cotygodniowa dawka podcastów Biznes Tok pod tym tagiemConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here