Naga MarketsWojna handlowa paradoksalnie przyczyniła się do wzrostu handlu pomiędzy trzema głównymi siłami na mapie świata, Stanami Zjednoczonymi, Chinami oraz Unią Europejską, twierdzi dr Łukasz Ambroziak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB. Więcej o porozumieniu USA z Chinami i jednostronnym charakterze umowy w nowej serii podcastów Comparic.pl, Biznes Tok.


Globalny łańcuch dostaw i zysk Unii Europejskiej

Podpisanie pierwszej fazy umowy handlowej pomiędzy USA a Chinami już dawno za inwestorami. Zdaje się, że porozumienie, o którym tak wiele dotychczas się mówiło to umowa w jedną stronę – na której zdecydowanie zyska USA, a niekoniecznie same Chiny. Okres przed podpisaniem porozumienia handlowego obfitował w liczne cła narzucane nie tylko pomiędzy dwoma największymi gospodarkami świata, ale temat dotkliwie dotyczył również Europy. Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja zbiorcza Unii Europejskiej w okresie panującej wojny handlowej oraz czy i ile zyskać może strefa euro na podpisanej pierwszej fazie umowy handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami sama Europa?Handel w Unii Europejskiej zarówno z Chinami jak i Stanami Zjednoczonymi rósł – i to można powiedzieć w tempie większym niż w poprzednich latach. Paradoksalnie wojna handlowa przyczyniła się do wzrostu handlu w Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi i z Chinami.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z całą audycją.

Biznes Tok to seria audycji poświęconych w pełni tematyce ekonomii, inwestycji, tradingu i aktualnych wydarzeń geopolitycznych. Podczas cotygodniowych publikacji zapraszani goście w studio odpowiadają na zagadnienia najbardziej aktualnych tematów rynkowych, ze świata ekonomii, geopolityki czy inwestycji alternatywnych. Co tydzień nowa dawka informacji i tematów ze studia Comparic.pl. Cotygodniowa dawka podcastów Biznes Tok pod tym tagiemChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here