Naga MarketsBiznes Tok: Polaryzacja poglądów, czyli błąd powszechny inwestorówKolejnym tematem podcastu w studio będzie temat często poruszany przez inwestorów, który dotyczy bezpośrednio psychologii inwestowania. Mowa o potocznie nazwanym “fiksowaniu się” – czyli jednym z podstawowych i relatywnie częstych błędów popełnianych zwłaszcza przez inwestorów intraday. Czym jest fiksowanie się i jak sobie z tym radzić? O tym opowiadać dziś będzie na antenie Comparic.pl Bogusz Kasowski. Więcej na temat psychologii tradingu w serii podcastów Comparic.pl, Biznes Tok.

  • Fiksowanie się jako popularne zjawisko – często dotykające inwestorów jednosesyjnych.
  • Unikanie zjawiska jest proste – czyli posiadanie planu na pozycję. 
  • Wcześniejsza analiza to nie wszystko – elastyczne podejście do rynku i zasady zarządzania kapitałem – to podstawa.

Fiksowanie się na rynku, czyli podejście walcz do końca

Szeroko omawiana tematyka psychologii handlu skupia w sobie najważniejsze zagadnienia z jakimi mierzą się inwestorzy, spekulanci i traderzy na co dzień. W tym również zagadnienie – można by powiedzieć jednego z podstawowych ale i niebezpiecznych błędów – upierania się na handel w konkretnym kierunku nawet, kiedy rynek wyraźnie wskazuje, że może być to błąd. Polaryzacja poglądu, czyli odrzucenie bijących od rynku sygnałów negacji scenariusza – a w ich miejsce wsadzane jakiekolwiek przejawy (nawet te fałszywe czy przekoloryzowane) wskazujące na potwierdzenie upatrzonego kierunku handlu.

Gdy wykonamy jakąś analizę, w końcu musimy na jakiejś podstawie podejmować decyzje – i nagle rynek zaczyna generować przeciwne sygnały a my upieramy się przy swoim – skończyć się to może tylko w jeden sposób. Trzymając przeciwną pozycję nastawiamy się nie tylko na ryzyko związane z popełnieniem kolejnych błędów ale i wystawiamy swój kapitał na ryzyko większe niż szacowaliśmy pierwotnie” – mówi Bogusz Kasowski.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z całą audycją Biznes Tok:

Biznes Tok to seria audycji poświęconych w pełni tematyce ekonomii, inwestycji, tradingu i aktualnych wydarzeń geopolitycznych. Podczas cotygodniowych publikacji zapraszani goście w studio odpowiadają na zagadnienia najbardziej aktualnych tematów rynkowych, ze świata ekonomii, geopolityki czy inwestycji alternatywnych. Co tydzień nowa dawka informacji i tematów ze studia Comparic.pl. Cotygodniowa dawka podcastów Biznes Tok pod tym tagiem

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here