Naga MarketsDaytrading uważany jest jako jeden z najtrudniejszych sposobów handlu na rynkach. I nic w tym dziwnego, kiedy większość z inwestorów jednosesyjnych traci swój kapitał. Jednak co tak naprawdę zabija inwestora? Chciwość, nieostrożność, brak kontroli ryzyka? O tym na antenie rozmawiałem z inwestorem znanym naszemu środowisku – Emini Trader.  Więcej na temat tradingu w nowej serii podcastów Comparic.pl, Biznes Tok.


Inwestorzy tracą, bo brak im samokontroli

Jako inwestorzy jednoseryjni dokonujemy kilku – kilkunastu a czasem nawet kilkuset transakcji w obrębie jednego dnia. To oznacza, że inwestor narożny jest na relatywnie większe ryzyko oraz popełnienie większej ilości błędów, niż podczas handlu pozycyjnego czy średnioterminowego. Jednak jakie błędy inwestorzy popełniają najczęściej oraz z czego one wynikają?

To, co moim zdaniem na największy wpływ, na to, że inwestorzy tracą swój kapitał – to brak jest wśród takich osób odpowiedniej kontroli ryzyka. Ludzie nie dają sobie tak naprawdę szansy na to, żeby osiągnąć stabilizację jeśli chodzi o daytrading. Tutaj odpowiednia kontrola ryzyka pozwala na to, aby jak najlepiej wykorzystać kapitał, jaki posiada inwestor. Jeśli tego nie kontrolujesz, nie sprawdzasz tego, ile na daną pozycję jesteś w stanie poświęcić to w pewnym momencie budzisz się z ręką w nocniku – opowiadał Emini Trader.

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z całą audycją Biznes Tok:

System z przewagą procentową wystarczy aby zarabiać?

W środowisku inwestorskim często wspomina się o tzw. przewadze systemu – czyli o statystyce wygranych transakcji powyżej 50%. Wówczas, przynajmniej w teorii inwestor powinien osiągać sukcesy na rynku. W rzeczywistości jednak niewiele ma to wspólnego z regularnymi zyskami.

Zupełnie się z tym nie zgadzam. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ma to wpływ oczywiście na statystykę, jest to jakaś składowa. To nie jest jednak tak, że odstając system z 90% skutecznością i od razu będziesz zarabiał. Tak to nie działa. Przy braku odpowiedniego ryzyka i tak wyzerujesz depozyt – dodaje Emini

Biznes Tok to seria audycji poświęconych w pełni tematyce ekonomii, inwestycji, tradingu i aktualnych wydarzeń geopolitycznych. Podczas cotygodniowych publikacji zapraszani goście w studio odpowiadają na zagadnienia najbardziej aktualnych tematów rynkowych, ze świata ekonomii, geopolityki czy inwestycji alternatywnych. Co tydzień nowa dawka informacji i tematów ze studia Comparic.pl. Cotygodniowa dawka podcastów Biznes Tok pod tym tagiemConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here