Naga MarketsW ostatnim czasie obserwujemy mocny spadek cen gazu ziemnego. Powodem tego są dwa czynniki: sezonowość oraz relatywnie ciepła zima, która nie sprzyja wysokim cenom surowca – opowiada Bogusz Kasowski, bloger, analityk, absolwent kierunku ekonomicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej o obecnej charakterystyce rynku błękitnego paliwa w nowej serii podcastów Comparic.pl, Biznes Tok.


Co dalej z cenami gazu ziemnego?

Ceny błękitnego paliwa – czyli gazu ziemnego notorycznie spadają w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Zdaje się, że jeden z najpotrzebniejszych surowców oscyluje wokół kilkuletnich minimów i sytuacja techniczna póki co wcale nie wskazuje na to, aby tendencja ta mogła się zmienić. Co w takim razie wpływa na kształtowanie się ceny natgasu, które dane są dla tego rynku najistotniejsze oraz co może czekać inwestorów podczas kolejnych miesięcy na rynku surowca?

Jeśli chodzi o sytuację na gazie – uważajmy, żeby nie było reakcji jak na kawie w zeszłym roku, 2019. Kiedy kawa była już coraz tańsza poniżej kosztów produkcji a jednocześnie była wciąż spychana do coraz to niższych poziomów, co mogło być czyszczeniem stopów. 

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z całą audycją.

Biznes Tok to seria audycji poświęconych w pełni tematyce ekonomii, inwestycji, tradingu i aktualnych wydarzeń geopolitycznych. Podczas cotygodniowych publikacji zapraszani goście w studio odpowiadają na zagadnienia najbardziej aktualnych tematów rynkowych, ze świata ekonomii, geopolityki czy inwestycji alternatywnych. Co tydzień nowa dawka informacji i tematów ze studia Comparic.pl. Cotygodniowa dawka podcastów Biznes Tok pod tym tagiemtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here