Naga MarketsBiuro Kontroli Walut Departamentu Skarbu USA: banki mogą obsługiwać stablecoinyW poniedziałek wieczorem Biuro Kontroli Walut (Office of the Comptroller of the Currency – OCC) Departamentu Skarbu USA poinformowało, że banki krajowe mogą prowadzić własne, niezależne węzły blockchainów. Innymi słowy, „mogą wykorzystywać nowe technologie, w tym stablecoiny, do wykonywania funkcji dopuszczalnych przez banki, takich jak czynności płatnicze”.

  • OCC sugeruje, że USA są otwarte na stablecoiny. To kontynuacja polityki urzędu.
  • Banki “mogą wykorzystywać nowe technologie, w tym stablecoiny, do wykonywania funkcji dopuszczalnych przez banki, takich jak czynności płatnicze”.

Rewolucja w USA

W obliczu dużej niepewności co do przyszłości rynku stablecoinów, ogłoszenie OCC jest bardzo ważną wiadomością. Biuro ostrzega jednak, że korzystanie z takiej technologii wiąże się z ryzykiem cybernetycznym:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Banki muszą być również świadome potencjalnych zagrożeń podczas prowadzenia działań związanych z niezależnymi sieciami weryfikacji węzłów (independent node verification networks – INVN), w tym ryzyka operacyjnego, ryzyka braku zgodności i oszustw. Nowe technologie wymagają wystarczającej wiedzy technologicznej, aby banki mogły zarządzać tymi ryzykami w bezpieczny i solidny sposób”.

Brian Brooks, który wcześniej kierował zespołem prawnym Coinbase, od maja jest pełniącym funkcję kontrolera waluty. Podczas jego kadencji biuro wydało szereg wskazówek upoważniających banki do większej aktywności na rynku kryptowalut.

Stablecoiny to dziś nowe systemy SWIFT?

Główna grupa lobbystów z USA, Blockchain Association, zauważyła, że ​​„list stwierdza, że ​​łańcuchy bloków mają taki sam status jak inne globalne sieci finansowe, takie jak SWIFT, ACH i FedWire”.

Nowe wytyczne są kontynuacją polityki OCC, który to organ pozwolił już np. bankom na deponowanie kryptowalut w swoich własnych portfelach.

Temat statusu prawnego stablecoinów w USA nabrał ogromnej roli w ciągu ostatniego miesiąca, zwłaszcza po tym, jak kongresmenka Rashida Tlaib przedstawiła ustawę, która zdawała się zakazać jakiejkolwiek działalności sieci stablecoinów, w tym osób prywatnych obsługujących na przykład węzły Ethereum, które mają przetwarzać transakcje DAI.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here