Naga MarketsBiurko z regulacją wysokości - kręgosłup będzie ci wdzięcznyPraca przy biurku powszechnie uważana jest za lekką i nieobciążającą. O tym, że jednak obciąża i niezupełnie jest lekka wiedzą jednak wszyscy ci, którzy pracują w pozycji siedzącej przez wiele godzin. Taka pozycja nadmiernie obciąża kręgosłup i może powodować bardzo poważne bóle pleców, karku, a nawet nóg i stóp. Cały organizm w takim przypadku bywa bowiem obciążony. Dlatego tak ważne jest odpowiednie miejsce pracy. Biurko i krzesło nie mogą być przypadkowe, muszą być odpowiednio dobrane i ergonomiczne. Warto też rozważyć pracę na stojąco – w tym przypadku biurko z regulacją wysokości może być prawdziwym wybawieniem dla bolących pleców. Nie trzeba wielu godzin siedzieć za biurkiem. Można czasami postać i zachowywać przy tym odpowiednią pozycję. To bez wątpienia dobrze odbije się na zdrowiu twoim i twoich pracowników. Każdy człowiek bowiem zasługuje na to, by pracować w jak najbardziej komfortowych warunkach.

  1. Kręgosłup podczas pracy – zadbaj o niego
  2. Komfort pracy dzięki biurku z regulacją wysokości
  3. Wybór biurka regulowanego
  4. Zalety biurka regulowanego

Zadbaj o swój kręgosłup podczas pracy

Praca siedząca obciąża głównie kręgosłup. Taka pozycja nie jest dla ludzi naturalna, dlatego kręgosłup jest zmuszony przyjmować znacznie większe obciążenie. A stąd już bardzo prosta droga do bólów pleców, zwyrodnień kręgosłupa i mnóstwa innych problemów, które na dłuższą metę mogą wywołać też problemy z chodzeniem, zachowaniem równowagi czy być przyczyną bólów głowy, łącznie z bólami migrenowymi. To wszystko to coś, czego warto unikać. W końcu zdrowie ma się tylko jedno, a jego późniejsze odzyskanie może być bardzo trudne, czasami może okazać się nawet niemożliwe – bo nie zawsze można nadrobić lata zaniedbań. Kręgosłup jest bardzo delikatny, lata zaniedbań mogą na nim odcisnąć piętno, które już zawsze będzie odczuwalne. Nie musisz od razu rezygnować z pracy w biurze – w końcu i tak każda praca obciąża kręgosłup, ale pracować przecież trzeba. Najważniejsze jest to, by robić to w odpowiednich warunkach. Nieważne czy masz do urządzenia biuro dla siebie czy swoich pracowników, czy może pracujesz w trybie home office – zawsze odpowiednie biurko ma ogromne znaczenie.Biurko z regulacją wysokości – zadbaj o komfort pracy

Biurko z regulacją wysokości może być odpowiedzią na wszystkie twoje bolączki. Biurko regulowane bowiem pozwoli ci na dostosowanie go do swoich potrzeb, przez co pracować będzie ci się po prostu wygodniej. Nie da się też ukryć, że biurko z elektryczną regulacją wysokości pozwoli ci na przyjęcie bardziej zdrowej dla ciebie pozycji – łącznie z pozycją stojącą. Jest to możliwe, bo takie biurko dopasujesz do każdej wysokości. Możesz więc pracować na stojąco i siedząco na zmianę – wystarczy tylko regulować wysokość biurka. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, praca na stojąco może przynieść wiele korzyści dla twojego zdrowia. A jeśli będziesz mieć odpowiednie warunki, by ją wykonywać w tej pozycji, w żaden sposób nie wpłynie to negatywnie na twoją wydajność zawodową. Dlatego biurka z regulacją wysokości są tak dobrym pomysłem – nie zmuszają cię do utrzymywania ciągle jednej pozycji, która na dłuższą metę może być bardzo szkodliwa dla twojego zdrowia.

Jak wybrać biurko regulowane?

Regulacja wysokości to coś, co ma biurko elektryczne. Wtedy wysokość blatu ustalasz za pomocą pilota. Możesz też zdecydować się na takie biurko elektryczne, które będzie zdolne zapamiętywać kolejne programy i dostosowywać się do określonych, wybranych przez ciebie i zapisanych preferencji. W końcu najlepsze biurko regulowane to takie, które można perfekcyjnie dopasować do potrzeb danego użytkownika. W takim biurku przyda się też system antykolizyjny, by biurko automatycznie nie uderzyło w przeszkodę podczas podnoszenia się. Zajrzyj do naszej oferty – możesz liczyć na wykonanie estetyczne i precyzyjnie biurka regulowanego. W takim biurku możesz też mieć szufladę – zastanów się, czy ci na tym zależy. W końcu szuflady z reguły są bardzo pożyteczne. W żaden sposób nie będzie to wpływać na zmianę wysokości. Blat możesz dopasować do siebie, a płyta wiórowa, z której jest wykonany gwarantuje jakość.

Biurka regulowane – zalety

Nie da się ukryć – biurko z regulacją wysokości sprawi, że będzie się  po prostu lepiej pracować. Meble do biura mają w końcu ogromne znaczenie. Możesz kupić funkcjonalne biurko, którego blat możesz dopasowywać do siebie. Wystarczy, że wybierzesz opcje dostawy i już będziesz mógł czekać na swoje biurko. Takie biurko bardzo pomoże ci zadbać o twoje zdrowie. Może ci się bardzo przydać jeśli już cierpisz na bóle kręgosłupa lub jeśli obawiasz się, że czeka cię to w niedalekiej przyszłości. W końcu nie od dziś wiadomo, że zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. A dobrze dobrane biurko może być przecież elementem twojej profilaktyki zdrowotnej. Jeśli natomiast nie kupujesz go dla siebie, tylko dla swoich pracowników, to pomyśl o tym, że pracownik, który ma komfortowe warunki pracy jest bardziej wydajny i ma dużo lepszą opinię o firmie, która go zatrudnia. A to przecież bardzo ważne.

Artykuł partneraJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here