Naga Marketstrzy złote monety Bitcoina z logiem i nazwą bitcoin w tleBitwise Asset Management, wiodący dostawca indeksu krypto-aktywów i funduszy beta, poinformował dziś o złożeniu wstępnej deklaracji rejestracyjnej na formularzu S-1 w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w związku z propozycją utworzenia ETF-a bazującego na fizycznie przechowywanych Bitcoinach (BTC). 

Bitwise Bitcoin ETF śledziłby Bitwise Bitcoin Total Return Index, starając się uchwycić pełną wartość inwestycji w Bitcoiny, w tym znaczące hard forki. Indeks opracowywany jest przez Bitwise Index Services, LLC.

Proponowany ETF różni się od wcześniej wnioskowanych ETF-ów bitcoinowych tym, że ma bazować na przechowującym fizycznie Bitcoiny, regulowanym depozytariuszu będącym  podmiotem trzecim. Kolejna róznica polega tym, że indeks zwraca ceny z dużej liczby giełd kryptowalut, stanowiących większość obecnie weryfikowalnego obrotu najstarszą kryptowalutą.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

SEC zdecyduje

Giełda, NYSE Arca., Inc. (NYSE) złoży wniosek o notowanie udziałów w Bitwise Bitcoin ETF pod tickerem, który zostanie określony w późniejszym terminie. Bitwise spodziewa się, że NYSE będzie o to wnioskować do SEC w nadchodzących dniach, żądając niezbędnych zmian w przepisach NYSE umożliwiających zatwierdzenie wniosku, by pozwolić na notowanie ETF, gdy deklaracja rejestracyjna zostanie uznana przez SEC za efektywną.

 “Chociaż nie można zagwarantować, iż wniosek 19b-4 zostanie zatwierdzony, albo że SEC dokona przeglądu i ostatecznie przyspieszy rejestrację, jesteśmy optymistycznie nastawieni do tego, że rok 2019 powinien być rokiem, w którym wystartuje Bitcoinowy ETF” – powiedział John Hyland, dyrektor globalny Exchange-Traded Funds w Bitwise.

Zobacz też: Japoński nadzorca zatwierdzi kryptowalutowe ETFy?

“SEC zadała przemyślane i istotne pytania dotyczące jakości ekosystemu handlu kryptowalutami, wiarygodności cen kryptowalut, wytrzymałości funkcji arbitrażu oraz solidności depozytariusza kryptowalut” – powiedział Matt Hougan, szef globalnego działu badań, który nadzoruje działania indeksujące w Bitwise. “Spędziliśmy miniony rok badając kwestie zawarte w tych pytaniach i czekamy na omówienie naszych ustaleń z pracownikami SEC w związku ze złożonymi wnioskami”  kontynuował Hougan.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here